strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
testy zderzeniowe EuroNCAP
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Wyniki testów EuroNCAP
20 kwietnia 2007

EuroNCAP poddała testom zderzeniowym dwa kolejne modele samochodów - Mini Coopera i Peugeota 207 cc. Oba, zaliczane do klasy aut miejskich, otrzymały najwyższą, pięciogwiazdkową notę.

Mini Cooper po raz drugi został poddany testom zderzeniowym EuroNCAP. Poprzedni test odbył się w 2002 roku, auto otrzymało w nim 4 gwiazdki.
Tym razem Mini przyznano maksymalną ocenę w testach zderzenia czołowego (13 pkt. 81%) i bocznego (16 pkt, 89%), czyli 5 gwiazdek (plus 3 pkt. za sygnalizację niezapiętych pasów, co dało łączną notę 33 pkt.). Za bezpieczeństwo dzieci przyznano 3 z 5 gwiazdek (29 pkt., 59%), zaś ochronę potrąconego pieszego 2 z 4 gwiazdek (14 pkt., 39%).

Testowany model (z silnikiem 1.6 i kierownicą po prawej stronie) wyposażony był w dwie przednie, dwie boczne i dwie kurtynowe poduszki powietrzne, przednie pasy bezpieczeństwa z napinaczami i ogranicznikiem napięcia, sygnalizację niezapiętych pasów dla wszystkich miejsc, mocowania Isofix z górnym punktem kotwiczenia na tylnej kanapie, układ ABS z asystentem hamowania (BAS) i elektronicznym rozdziałem siły hamowania (EBD), system wspomagający hamowanie w zakrętach (CBC) oraz czujnik przebicia opony typu Runflat.

Peugeot 207 cc, to połączenie cabrio z coupe. Podobnie jak i testowany w ubiegłym roku klasyczny model 207 ze stałym dachem otrzymał 5 gwiazdek. Test zderzenia czołowego oceniono na 13 pkt (81%), a bocznego na 18 pkt. (100%). 2 punkty przyznane za sygnalizację niezapiętych pasów z przodu dały łącznie 33 punkty.
Bezpieczeństwa podróżujących nim dzieci nie oceniano, zaś za ochronę pieszych przyznano 2 z 4 gwiazdek (16 pkt., 44%).

Auto wyposażone było w dwufazowe, przednie poduszki powietrzne, łączone poduszki boczne z kurtynami (wersja cabrio) oraz poduszkę chroniącą nogi kierowcy, przednie pasy bezpieczeństwa z napinaczami i ogranicznikiem napięcia, sygnalizację niezapiętych pasów dla dla przednich miejsc, mocowania Isofix z górnym punktem kotwiczenia na przednim fotelu pasażera, układ ABS z asystentem hamowania (AFU).

Szczegółowe wyniki obu testów oraz dodatkowe informacje opublikujemy w trzecim numerze magazynu.

fot. EuroNCAP
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry