AKCJE PRZYWOŁAWCZE DO SERWISÓW

UOKiK | 2019 | Abarth 124 Spider, Audi, Kia Optima, Mercedes, SEAT, Skoda Kodiaq

Sześć marek samochodów osobowych ogłasza akcje serwisowe

14-08-2019 | tekst: Maciej Kalisz | foto: archiwum i Audi, Kia

Abarth, Audi, Kia, Mercedes, SEAT i Skoda to marki, które rozesłały właśnie swoim klientom wezwania do przyjazdu do ASO. Najwięcej ich dotyczy Arony i Ibizy.

Akcje przywoławcze do serwisów - sierpień 2019 - Abarth 124 Spider

W modelach Abartha 124 Spider wykryto wadę w działaniu przekładni automatycznej, która może doprowadzić do utraty kontroli nad pojazdem, a tym samym kolizji lub wypadku. W Polsce problem ten dotyczy 12 samochodów. Ich naprawa polegać będzie na aktualizacji oprogramowania sterującego.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 33 813 55 10.

TESTY | Roadster - jak z innej bajki

Akcje przywoławcze do serwisów - sierpień 2019 - Audi A8 oraz Q7 i Q8

Audi powiadomiło o usterkach w najnowszej generacji modelu A8 oraz Q7 i Q8, wyprodukowanych w Niemczech w dwóch ostatnich miesiącach 2018 roku. Dotyczy ona "wytrzymałości określonych elementów koła", które mogą popękać, co grozi kolizją lub wypadkiem. W naszym kraju akcją serwisową objętych zostało 18 sztuk tych modeli.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 61 650 39 55.

Akcje przywoławcze do serwisów - sierpień 2019 - Kia Optima

Przednia kamera systemu autonomicznego hamowania awaryjnego (Forward Collision Avoidance Assist - FCA) montowanego w Kii Optima może nie wykryć przeszkody, co stwarza potencjalne zagrożenie na drodze. W związku z tym producent auta przeprowadzi aktualizację oprogramowania w 364 pojazdach zarejestrowanych w Polsce.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 546 40 25.

Akcje przywoławcze do serwisów - sierpień 2019 - Mercedes Klas C, E i CLS

Mercedes wzywa do serwisów posiadaczy Klas C (W205), E (W213) i CLS (W257) wyposażonych w 4-cylindrowy silnik benzynowy. Podczas produkcji tych modeli, mogło dojść do zamiany śrub mocujących przewód powrotny oleju turbosprężarki z przewodem odpowietrzającym skrzynię korbową. Różnica w ich długości może doprowadzić do rozszczelnienia połączeń i wycieku oleju, który w kontakcie z gorącymi elementami wywoła pożar.

Chociaż wada ta dotyczy trzech Klas, to liczba aut objętych w Polsce akcją wynosi tylko dziesięć egzemplarzy. Naprawa polegać będzie na montażu odpowiednich śrub mocujących oba przewody.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 354 40 01.

TESTY | Radość od samego początku

Akcje przywoławcze do serwisów - sierpień 2019 - SEAT Arona i Ibiza

W SEAT-ach Arona i Ibiza wyprodukowanych w Hiszpanii pomiędzy 31 października 2016, a 6 listopada 2018 roku "może dojść do utraty wstępnego napięcia linek hamulcowych, a w konsekwencji poluzowania nakrętki regulacyjnej dźwigni hamulca ręcznego". Problem dotyczy modeli wyposażonych w tylne hamulce bębnowe, na polskim rynku sprzedano 3806 takich egzemplarzy. Naprawa obejmie kontrolę ustawienia hamulca ręcznego i montaż dodatkowej nakrętki zabezpieczającej.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 61 650 39 55.

TESTY | Dziecko w Seacie Arona - wyposażenie samochodu

WRAŻENIA Z JAZDY | SEAT Ibiza V FR - Nareszcie!

Akcje przywoławcze do serwisów - sierpień 2019 - Skoda Kodiaq

Z kolei Skoda poinformowała, że w modelu Kodiaq wyprodukowanym w Czechach pomiędzy 20 a 22 grudnia 2018 roku może brakować nakrętek mocujących w pojedynczym siedzeniu kanapy. W trakcie użytkowania może dojść do obrażeń ciała. Czeska marka obejmuje akcją serwisową w naszym kraju 34 samochody. Naprawa polegać będzie na sprawdzeniu mocowania i ewentualnym zamontowaniu nakrętek.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 61 650 39 55.

TESTY | Dziecko w Skodzie Kodiaq - foteliki i wózki