Untitled Document
magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
powrót do strony głównej

poznaj nasze opinie z testów samochodów
NOWE NA STRONIE:
WYPADKI DROGOWE | Wbrew pozorom można doszukać się...
AKCJE SERWISOWE | Mercedes, Opel i Toyota wysyłają wezwania do serwisów
POLSKIE DROGI | Przeglądamy stan przygotowań do budowy 100 obwodnic - część 5

www.jedz-bezpiecznie.pl
#ZostańWGarażu

www.jedz-bezpiecznie.pl

TESTY

Dokument bez tytułu

SERWISY

Wydanie na weekend

Najczęściej czytane

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Polskie drogi

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Ubezpieczenia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

 
AKCJE PRZYWOŁAWCZE DO SERWISÓW

UOKiK | 2019 | BMW 5 i X5, Citroen Spacetourer i Jumpy 4, Ford Focus, Infiniti Q30 i QX30, Isuzu D-Max, Jaguar XF, XE, E-Pace i F-Pace, Mercedes Klasa C, E i S oraz Sprinter, Subaru Legacy, Impreza/XV, Forester i BRZ


UOKiK ogłasza dwanaście kolejnych akcji serwisowych

18-04-2019 | tekst: Maciej Kalisz | foto: archiwum i producenci

Druga już w tym miesiącu lista wezwań do serwisów. Tym razem dotyczy nieco ponad czterech tysięcy samochodów osobowych i dostawczych sprzedanych w Polsce.

WEZWANIA DO SERWISÓW I UOKiK - UOKiK ogłasza dwanaście kolejnych akcji serwisowych I 2019 I BMW

BMW Polska wzywa właścicieli 1350 egzemplarzy serii 5 (E39, prod. 1995-2004) i X5 (E53, prod. 1999-2006) wyprodukowanych w Niemczech. W modelach tych podczas odpalenia poduszki powietrznej kierowcy może dojść do jej rozerwania. Stwarza to ryzyko przedostania się na zewnątrz metalowych elementów konstrukcyjnych. Naprawa polegać będzie na wymianie całego modułu airbaga.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 279 71 00.

WEZWANIA DO SERWISÓW I UOKiK - UOKiK ogłasza dwanaście kolejnych akcji serwisowych I 2019 I Citroen

Trzy akcje serwisowe dotyczą Citroenów Spacetourer i Jumpy 4. Po pierwsze stwierdzono w nich ryzyko pęknięcia koła pasowego sprężarki klimatyzacji, co może przyczynić się do pożaru auta. Wada ta dotyczy 220 samochodów sprzedanych na polskim rynku. Jej usunięcie polegać będzie na wymianie koła pasowego i ewentualnie osłony paska osprzętu.

Drugi problem dotyczy tylnego zawieszenia, które poprzez niewłaściwy montaż może obniżyć komfort prowadzenia pojazdu. Akcją objęto 34 samochody. Z podobnej przyczyny wezwania do serwisów otrzymali właściciele Peugeot Traveller i Expert 4.

Ostatnia wada w tych modelach Citroena odnosi się do przedniej osi. Tu, przy zbyt dużym obciążeniu, może dojść do poluzowania dolnego sworznia wahacza przedniego. Naprawa - w 250 samochodach - polegać będzie na nałożeniu środka zabezpieczającego gwint i zwiększenia momentu dokręcania. W razie potrzeby sworzeń wahacza przedniego zostanie wymieniony.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 444 21 05.

WEZWANIA DO SERWISÓW I UOKiK - UOKiK ogłasza dwanaście kolejnych akcji serwisowych I 2019 I Ford

Kolejna w tym miesiącu akcja serwisowa dotyczy nowego Forda Focusa. Właściciele 6 egzemplarzy sprzedanych w polskich salonach otrzymali wezwania z powodu wadliwego dokręcenia śrub mocujących przednie zawieszenie. W praktyce może to wywołać odgłosy stukania lub uderzania, a w skrajnych sytuacjach odłączenia całej konstrukcji.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 608 67 80.

• TESTY | Pierwsze wrażenia | Dojrzały Ford Focus

WEZWANIA DO SERWISÓW I UOKiK - UOKiK ogłasza dwanaście kolejnych akcji serwisowych I 2019 I Infiniti

W naszych testach samochodów zwracamy uwagę na elementy podnoszące bezpieczeństwo dzieci. Jednym z nich jest możliwość blokady otwarcia tylnych drzwi od środka. Przy próbach korzystamy z informacji zawartych bezpośrednio na konstrukcji samochodu (z reguły są to wytłoczone wskazania kierunku blokady na ramie drzwi).

Akcja serwisowa Infiniti Q30 i QX30 (H15) określić można erratą do instrukcji obsługi. Błędnie opisano w niej kierunki tej blokady, natomiast wskazówki na drzwiach są prawidłowe. Niemniej właściciele 540 samochodów otrzymają poprawioną wklejkę do instrukcji obsługi swoich samochodów.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 510 00 07.

WEZWANIA DO SERWISÓW I UOKiK - UOKiK ogłasza dwanaście kolejnych akcji serwisowych I 2019 I D-Max

Polski oddział Isuzu poinformował o wadach w modelu D-Max (produkcja Tajlandia). Może w nim dojść do pęknięcia resorów tylnego zawieszenia, a tym samym przemieszczenia całej osi i utraty sterowności nad pojazdem.

Problem ten dotyczy 186 samochodów na polskim rynku.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 463 43 35.

WEZWANIA DO SERWISÓW I UOKiK - UOKiK ogłasza dwanaście kolejnych akcji serwisowych I 2019 I Jaguar

W czterech modelach Jaguara - XF, XE, E-Pace i F-Pace - z roku modelowego 2019 i silnikami Ingenium I4 2.0, może wystąpić wyższy od deklarowanego poziom emisji dwutlenku węgla. Właściciele 349 egzemplarzy zostaną wezwani do serwisu w celu przeprowadzenia aktualizacji oprogramowania.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 354 34 30.

• WYDARZENIA | World Car of the Year 2017 - Zwycięzcą został...

WEZWANIA DO SERWISÓW I UOKiK - UOKiK ogłasza dwanaście kolejnych akcji serwisowych I 2019 I Mercedes

Trzy akcje serwisowe ogłosił także Mercedes. Pierwsza z nich dotyczy Klasy C (W205), E (W238) i S (W222). W modelach tych czujniki zapięcia pasów bezpieczeństwa mogą nie zarejestrować tego faktu. W praktyce system przedkolizyjny Pre-Safe nie aktywuje wstępnego naprężenia pasów, a później pirotechnicznych napinaczy, co pozbawia pasażerów podstawowej ochrony. Na polskich rynku problem ten obejmuje 227 samochodów. Ich naprawa obejmie wymianę zaczepów pasów bezpieczenia.

Kolejne wezwanie Mercedesa skierowane jest do właścicieli 40 egzemplarzy Sprintera (BR907/910). W ich cyfrowej wersji obsługi nie opisano miejsc podparcia podnośnika dla kół tylnej osi. Błędne podparcie może doprowadzić do zsunięcia się lewarka i przewrócenia samochodu.

Producent dodaje, że w drukowanej instrukcji miejsca te zostały prawidłowo wskazane.

Jeszcze jedna wada dotyczy Sprintera (BR907). W modelach z komfortowym zawieszeniem bądź pneumatycznym użyto wadliwej poprzeczki osi tylnej i nieprawidłowo wykonanego spawu. Może to negatywnie wpłynąć na właściwości jezdne samochodu. Kampanią na rynku polskim objęto 12 samochodów.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 800 9 777 777 lub 22 354 40 01.

• AKCJE PRZYWOŁAWCZE DO SERWISÓW | Blisko 55 tysięcy wezwań do serwisów | Mercedes Sprinter BR907/910

WEZWANIA DO SERWISÓW I UOKiK - UOKiK ogłasza dwanaście kolejnych akcji serwisowych I 2019 I Subaru

Subaru Import Polska poinformował, że modelach Legacy (2013-14), Impreza/XV (2012-13), Forester (2012-14) i BRZ (2013) może dojść do uszkodzenia sprężyny zaworowej silnika, a tym samym trudności z jego uruchomienia. Kampanią serwisową objęto 878 samochodów, ich naprawa polegać będzie na wymianie sprężyn.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 12 687 43 00.

 
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2020 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry