Untitled Document
magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
powrót do strony głównej

poznaj nasze opinie z testów samochodów
NOWE NA STRONIE:
TESTY | Dziecko w Kii XCeed - wyposażenie samochodu
POLSKIE DROGI | Przeglądamy stan przygotowań do budowy 100 obwodnic - część 4
TESTY | Pierwsze wrażenia - Prosty przepis na sukces | Kia XCeed

www.jedz-bezpiecznie.pl
#ZostańWGarażu

www.jedz-bezpiecznie.pl

TESTY

Dokument bez tytułu

SERWISY

Wydanie na weekend

Najczęściej czytane

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Polskie drogi

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Ubezpieczenia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

 
Foteliki samochodowe | i-Size

Trzeci fotelik Britax-Romer zgodny z i-Size
11-12-2017 | tekst: Maciej Kalisz | foto: Britax-Romer

W ofercie firmy Britax-Romer pojawił się kolejny - po Baby Safe i Trifix - fotelik spełniający nową normę i-Size. Jest to zmodernizowana wersja wciąż produkowanego modelu DUALFIX.

Zestawiając ze sobą oba modele fotelików Britax-Romer DUALFIX można odnieść wrażenie, że zmiany są powierzchowne. Na pierwszy rzut oka różnią się one kształtem pałąka amortyzacyjnego, który po zamontowaniu opiera całą konstrukcję o siedzenie w samochodzie. W rzeczywistości zmiana jest kolosalna, ponieważ w wersji i-Size jego położenie (w zakresie 8 stopni) możemy dopasować do kąta nachylenia oparcia fotela czy kanapy. Rozwiązanie to zapewnia stabilniejsze mocowanie niemal w każdym modelu samochodu eliminując tym samym konieczność przymierzania fotelika przed zakupem.

Kolejną, praktyczną zaletą normy i-Size jest możliwość jak najdłuższego przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy. W tym celu, w nowym modelu Britax-Romer, zwiększono odległość wspomnianego pałąka amortyzacyjnego od krawędzi skorupy fotelika. O tym jak bardzo zmieniła się przestrzeń na nogi dziecka (według informacji producenta o 10 proc.) świadczy porównanie długości obu modeli - w DUALFIX wynosi 63 cm, w DUALFIX i-SIZE i-Size aż 74 cm!Długość podstawy fotelika DUALFIX mierzona jest z rozstawioną nogą stabilizującą. Zapobiega ona przede wszystkim obrotowi konstrukcji wokół własnej osi podczas zderzenia samochodu. Noga ta jest wspólnym elementem obu modeli, podobnie jak możliwość obrotu samej skorupy. Poza ustawieniem jej przodem lub tyłem do kierunku jazdy, można także bokiem (90 stopni) w stronę otwartych drzwi. To nie tylko duże ułatwienie podczas wsadzania dziecka do fotelika, ale także gwarancja lepszej kontroli dopasowania wysokości zagłówka i poprawności zapięcia 5-punktowych pasów bezpieczeństwa (w modelu i-Size zyskały nowe nakładki amortyzujące na wysokości klatki piersiowej). Na czas podróży kołyskę fotelika można ustawić pod jednym z sześciu kątów nachylenia.

Wszystkie etapy montażu i ustawienia pozycji fotelika DUALFIX potwierdzane są odpowiednimi kliknięciami bądź kolorowymi znacznikami.

Norma i-Size wymusza również modyfikację konstrukcji fotelika, który poddawany jest dynamicznym testom zderzeniowym. Do stosowanego już systemu chroniącego głowę i kręgi szyjne - Pivot Link, Britax-Romer dodał technologię SICT inside, której zadaniem jest przejęcie i rozproszenie energii powstał podczas zderzenia bocznego.Nominalnie fotelik Britax-Romer DUALFIX zaliczany jest to grupy 0+/1, czyli dla dzieci od urodzenia do wieku 4 lat lub osiągnięcia wagi 18 kg. Zgodnie z założeniami i-Size, specyfikacja nowego fotelika określa przede wszystkim wzrost dziecka, który w tym przypadku wynosi od 40 do 105 cm.

Tapicerka fotelika DUALFIX i-SIZE dostępna jest w 9 kolorach. Producent gwarantuje łatwe jej zdejmowanie i możliwość prania w pralce automatycznej. Fotelik dostępny będzie w sprzedaży od stycznia 2018 roku, sugerowana cena detaliczna to 2099 złotych.

Wprowadzenie normy ECE R 129/01 nie zastępuje stosowanej dotychczas ECE R 44/04. Oznacza to, że foteliki DUALFIX i DUALFIX i-SIZE będą równolegle produkowane i sprzedawane. Oba mocowane są wyłącznie za pomocą systemu Isofix.

Britax-Romer Baby Safe i-Size z bazą Isofix dla najmłodszych dzieci Maxi-Cosi wprowadza pierwszy fotelik dziecięcy z poduszkami powietrznymi Narażanie dziecka na utratę życia
 
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2020 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry