strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Doskonalenie techniki jazdy
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Szkoła Jazdy Renault

Konkursowa jazda
29-01-2009, tekst i foto: Renault

Kontrolowany poślizg, jazda na trolejach czy alko-test. To tylko kilka z ćwiczeń, wykonywanych przez laureatów konkursu organizowanego przez Szkołę Jazdy Renault. Nauka doskonalenia techniki jazdy przebiegała pod czujnym okiem doświadczonych trenerów.



Udział w konkursie mógł wziąć każdy prenumerator newslettera Szkoły Jazdy Renault, który
w ciekawy sposób napisał, dlaczego warto doskonalić technikę jazdy.

Miłosz Majewski, trener Szkoły Jazdy Renault:
"Wszyscy laureaci konkursu, którzy wzięli udział w szkoleniu bezpiecznej jazdy w naszej szkole, wykazali się ogromnym zaangażowaniem i większość ćwiczeń wykonywali poprawnie już po kilku próbach. Takie szkolenie pozwala zwrócić uwagę na istotne błędy, które kierowcy nagminnie popełniają podczas jazdy".

W czasie ćwiczeń można było nauczyć się m.in. pokonywania zakrętów ze zmieniającą się nawierzchnią, czy jazdy po kręgu poślizgowym, podczas której trzeba poradzić sobie z nadsterownością i podsterownoscią pojazdu. Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się także, jak duże znaczenie podczas prowadzenia auta ma prawidłowa pozycja za kierownicą.

Piotr Dorobisz, uczestnik kursu:
"Praktyczne i ciekawe ćwiczenia na autodromie pokazały jak panować nad autem w chwili nieprzewidzianego i groźnego zdarzenia. Dzięki temu nauczyłem się m.in. jak kontrolować poślizg podsterowny. Cenne uwagi trenerów Szkoły Jazdy Renault spowodowały, że stałem się bardziej świadomym kierowcą".

Dużą popularnością cieszyła się jazda na troleju, czyli symulatorze jazdy w stałym poślizgu tylnej osi. Najwięcej emocji wywołał jednak tzw. alko-test. To ćwiczenie polegające na jeździe w specjalnych alkogoglach czyli w okularach, które zaburzają widzenie, symulując upośledzenie zmysłów jakie występuje po spożyciu alkoholu i objawia się obniżeniem koncentracji, niemożnością określenia kierunków, zniekształceniem widzianego obrazu, zmianami w ocenie odległości oraz tzw. podwójnym widzeniem.
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry