strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Doskonalenie techniki jazdy
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Bezpieczny Kierowca 2007
04-12-2007, foto: ToyotaJuż po raz drugi Toyota Motor Manufacturing Poland i Wałbrzyska Akademia Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego zorganizowała konkurs „Bezpieczny Kierowca”. Startowali w nim zarówno mieszkańcy Wałbrzycha, jak i pracownicy zlokalizowanej tam fabryki Toyoty.

Uczestnicy wzięli udział w darmowym szkoleniu składającym się z części teoretycznej i praktycznej. Pierwsza z nich obejmowała cykl wykładów, na których instruktorzy omawiali aspekty techniki bezpiecznej jazdy, sposoby reagowania w niebezpiecznych sytuacjach drogowych, zachowania ułatwiające rozpoznawanie i unikanie niebezpieczeństw, prawidłowe wykorzystywanie systemów bezpieczeństwa czynnego i biernego, a także elementy psychologii kierowców.

W drugiej kładziono nacisk na wyeliminowanie złych nawyków w kierowaniu samochodem oraz nauce panowania nad pojazdem, w tym płynnego i efektywnego ruszania, redukcję prędkości, poślizg na prostej i hamowanie. Po odbytym szkoleniu uczestnicy rywalizowali między sobą na placu manewrowym i w testach z wiadomości z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Tomasz Wach, Bezpieczny Kierowca 2007:
"Warto było spróbować swoich sił na placu manewrowym i sprawdzić się w poszczególnych konkurencjach. Lepiej rywalizować w takich konkursach niż bezmyślnie ścigać się na drodze".
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry