strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Doskonalenie techniki jazdy
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Kobieta woli duże
31-08-2007, foto: SsangYongPod tym nieco dwuznacznie kojarzącym się tytułem kryje się niecodzienne szkolenie przeprowadzone przez firmę SsangYong Poland. Zostały na nie bowiem zaproszone wyłącznie panie - przedstawicielki ze świata showbiznesu i dziennikarki reprezentujące różne media. Szkolenie miało przekonać, z pozoru słabą płeć, że duży samochód to także wyższy poziom bezpieczeństwa i podobna jak w mniejszych samochodach łatwość wykonywania manewrów.

Za bezpieczeństwo gości odpowiadali instruktorzy z Szkoły Jazdy Terenowej SsangYong. Stąd też przed uczestniczkami typowe dla tych szkoleń zadania: hamowania autem terenowym na różnych nawierzchniach drogi, poślizg z załączonym i wyłączonym systemem ESP, jazda po okręgu na płycie poślizgowej autem z napędem na dwa i na cztery koła, jazda po specjalnie przygotowanym torze off-roadowym oraz zasady parkowania autem o dość dużych gabarytach.

O tym jak ważne jest zapinanie pasów nawet przy pokonywaniu niewielkich dystansów można było przekonać się na specjalnym symulatorze. Osoba zasiadająca w fotelu samochodowym poddawana była testowi zderzeniowemu przy prędkości 7-10 kilometrów. Efekt? Niedowierzanie, że nawet przy tak niewielkiej prędkości auta można się porządnie poobijać.

Dodatkową atrakcją była szybka jazda po terenie autodromu Automobilklubu Polskiego. Tutaj w roli kierownicy auta i przewodnika wystąpił dziennikarz motoryzacyjny Piotr Frankowski.Aleksandra Granat, specjalista ds. marketingu SsangYong Poland:
"Skrupulatnie zebrane od uczestniczek opinie na temat przeprowadzonego szkolenia potwierdziły tezę, że kobiety coraz chętniej kupują duże, bezpieczne samochody oraz doskonale radzą sobie z ich obsługą. Coraz chętniej korzystają również ze specjalnych szkoleń, które pomagają im wykształcić odpowiednie zachowanie i właściwy odruch w niebezpiecznej sytuacji na drodze. W świetle statystyk wypadków drogowych, kobiety powodują znacznie mniej wypadków i niebezpiecznych sytuacji na drodze niż mężczyźni. Prowadzą samochód w sposób bardziej przewidywalny i zachowawczy.

Duże zainteresowanie projektem i wiele pozytywnych opinii uczestniczek sprawiły, że najprawdopodobniej szkolenia z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego na stałe wejdą w harmonogram naszych działań PR. Mamy nadzieję, że dzięki naszym akcjom wzrośnie poziom wiedzy, a co za tym idzie - bezpieczeństwa, na polskich drogach".
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry