Untitled Document
logo

NOWE NA STRONIE:
WYDANIE NA WEEKEND | Akcje brd, Cayenne E-Hybrid, GDDKiA, Parking, Miód
UOKiK | Abarth, Audi, Kia, Mercedes, SEAT i Skoda wzywają do serwisów
Z RYNKU | Park - bez zarchiwizowanych - samochodów osobowych w Polsce
TESTY | Plusy i minusy - Zaskakująco dużo w kwestii bezpieczeństwa | Abarth
Aktualne informacje o stanie polskich dróg | Karta Praw Ofiar Wypadków Drogowych

TESTY

www.jedz-bezpiecznie.pl

www.jedz-bezpiecznie.pl

TESTY

POLECAMY

Dekada BRD 2011-2020

PATRONUJEMY

Kampania społeczna "Bądźmy Razem Bezpieczni"

SERWISY

Wydanie na weekend

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

Praca w motoryzacji

 
Eksploatacja samochodu | Amortyzatory

Amortyzatory Bilstein do off-road'u teraz na wyciągnięcie ręki
14-05-2015 | źródło: materiały prasowe

Od lat samochody o ponad przeciętnych możliwościach jezdych w terenie cieszą się niesłabnącą popularnością. Z reguły dokonywane w nich modyfikacje koncentrują się na podwyższeniu i wzmocnieniu zawieszenia.Moda na takie pojazdy przyszła zza oceanu. To właśnie w Stanach Zjednoczonych terenówki i pick-up'y są najpopularniejsze. Stąd też w słonecznej Kalifornii firma Bilstein ulokowała swój zakład produkcyjny, który specjalizuje się w amortyzatorach do modyfikacji takich aut. Jednak dostęp do nich w Europie był utrudniony. Z reguły sprowadza się je drogą morską, co zajmuje zdecydowanie więcej czasu od transportu lotniczego.

Statek wybierany jest z prostego powodu - jest tańszy. Aby przewieźć amortyzator samolotem trzeba wynająć specjalny kontener. Inaczej różnice ciśnienia panujące w luku bagażowym mogą doprowadzić do wybuchu gazów sprężonych we wnętrzu cylindra amortyzatora. Skutki takiej eksplozji byłyby tragiczne.

Rosnące w Europie zainteresowanie amortyzatorami Bilstein "made in USA" skłoniło firmę do ulokowania najpopularniejszych aplikacji w centralnym magazynie w niemieckim Ennepetal. Wymiernie skraca to czas dostawy, ale trzeba pamiętać o jednej istotnej rzeczy - dobór aplikacji off-road jest znacznie trudniejszy niż innych amortyzatorów, także tych tuningowych.

Amortyzatory do zastosowań terenowych powinny być zamawianie nie tylko pod konkretny model czy markę samochodu, ale wręcz pod konkretny egzemplarz auta. Istotne przy tym są jego parametry fabryczne oraz efekt końcowy, który chcemy osiągnąć. Ważne też, jakie modyfikacje w zawieszeniu - w stosunku do wersji fabrycznej - już zostały w samochodzie dokonane. Może się tak zdarzyć, że ta sama aplikacja amortyzatora będzie pasować do samochodów różnych konkurencyjnych marek. Musimy też wiedzieć, na jakich nawierzchniach (piasek, żwir, nawierzchnie utwardzone) najczęściej zamierzamy jeździć.
 
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry