Untitled Document
magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
powrót do strony głównej

poznaj nasze opinie z testów samochodów
NOWE NA STRONIE:
WYPADKI DROGOWE | Wbrew pozorom można doszukać się...
AKCJE SERWISOWE | Mercedes, Opel i Toyota wysyłają wezwania do serwisów
POLSKIE DROGI | Przeglądamy stan przygotowań do budowy 100 obwodnic - część 5

www.jedz-bezpiecznie.pl
#ZostańWGarażu

www.jedz-bezpiecznie.pl

TESTY

Dokument bez tytułu

SERWISY

Wydanie na weekend

Najczęściej czytane

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Polskie drogi

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Ubezpieczenia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

 
Eksploatacja samochodu | Amortyzatory

BILSTEIN ponownie udostępnia polskim kierowcom tester zawieszenia
29-05-2017 | źródło: materiały prasowe

W 2016 roku BILSTEIN przeprowadził w Polsce bezpłatne kontrole zawieszenia w ponad 800 samochodach osobowych. Uzyskane wyniki badań były pozytywnym zaskoczeniem, czy potwierdzą się one także w tym roku?

Na polskich drogach niezmiennie przeważają pojazdy starsze niż 10 i więcej lat. Duży wpływ na ten stan rzeczy ma wciąż rosnący import samochodów używanych. Z uwagi na ich wiek, a tym samym wartość rynkową, wielu nowych właścicieli może ograniczać koszty serwisowania i napraw. Stąd też obiegowa opinia, że w Polsce jeżdżą niesprawne technicznie pojazdy. O tym, że tak nie jest - przynajmniej w tak ważnym dla bezpieczeństwa ruchu drogowego aspekcie - świadczą wyniki uzyskane w 2016 roku na mobilnym testerze zawieszenia, który udostępnił BILSTEIN.


"Od wielu lat na całym świecie BILSTEIN prowadzi bezpłatne kontrole zawieszenia w samochodach osobowych. W ubiegłym roku, w dwóch turach, mobilny tester po raz pierwszy przyjechał także do Polski" - mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w firmie IHR Warszawa, przedstawiciela marki BILSTEIN w Polsce - "Z bezpłatnej kontroli zawieszenia skorzystało ponad 800 kierowców z różnych regionów Polski. Uzyskane wyniki były zaskakujące - w ponad 92 proc. samochodów stan zawieszenia był na poziomie zadowalającym".

Kontrole zawieszenia prowadzone były w warsztatach samochodowych zajmujących się m.in. serwisowaniem i wymianą amortyzatorów. Dzięki temu doświadczony mechanik mógł przeprowadzić wstępną kontrolę całego zawieszenia, a przy okazji i podwozia, na podnośniku. Następnie samochód poddawany był pomiarom na platformie mobilnego testera BILSTEIN. Przeprowadzone badanie udokumentowane było szczegółowym wydrukiem z wynikami, które specjaliści od zawieszenia omawiali z kierowcą. W przypadku gorszych ocen użytkownik samochodu otrzymywał listę elementów do wymiany.

W tym roku polscy kierowcy ponownie będą mieli okazję do bezpłatnego badania samochodu na mobilnym testerze zawieszenia BILSTEIN.cztraj także:
PORADY | Okazja do skorzystania z mobilnego testera zawieszenia
 
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2020 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry