Untitled Document
logo

NOWE NA STRONIE:
WYDARZENIA | Nowe auta w rozmiarze XL na Fleet Market 2019
TESTY ZDERZENIOWE EURO NCAP | Mazda CX-30
TESTY ZDERZENIOWE EURO NCAP | Ford Explorer Plug-In Hybrid
Aktualne informacje o stanie polskich dróg | Karta Praw Ofiar Wypadków Drogowych

TESTY

www.jedz-bezpiecznie.pl

www.jedz-bezpiecznie.pl

TESTY

POLECAMY

Dekada BRD 2011-2020

SERWISY

Wydanie na weekend

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

Praca w motoryzacji

 
Eksploatacja samochodu | Układ hamulcowy

Długie dystanse bez pyłu na felgach
05-05-2016 | źródło: materiały prasowe firmy Textar

Nie sposób wymienić wszystkich producentów klocków hamulcowych, a każdy mechanik i wielu kierowców ma swoją ulubioną markę. Ale czy słyszałeś o klockach Epad, produkowanych przez firmę Textar?Sprawdzone w dostawach na pierwszy montaż, klocki Epad podbijają teraz motoryzacyjny aftermarket. Argumenty za ich stosowaniem są bardzo mocne: wysoka trwałość, minimalne pylenie i cisza w czasie hamowania. Takie były oczekiwania producentów samochodów marek premium, którym sprostali inżynierowie firmy Textar - a teraz można kupić takie klocki hamulcowe do aut popularnych marek. Jak to działa?

Najnowszej generacji mieszanka cierna charakteryzuje się unikalnym składem, dzięki czemu udało się połączyć dwie korzyści istotne z punktu widzenia kierowcy. Klocki Epad praktycznie nie generują czarnego pyłu, który zwykle osiada na feldze i szpeci obręcze z lekkich stopów. Nie tylko usunięcie tego tłustego zabrudzenia jest niemożliwe bez specjalnych środków chemicznych, ale także pył z klocków hamulcowych jest jednym ze składników ?pyłu zawieszonego w powietrzu" tworzącego smog w miastach. Bezpyłowe klocki Epad nie tylko sprawiają, że obręcze kół samochodu zawsze prezentują się elegancko, ale pomagają chronić środowisko naturalne oraz płuca ludzi i zwierząt. Dodatkowo, mniejsze pylenie oznacza też wolniejsze ścieranie się klocka, a to z kolei przekłada się na większy dystans, który samochód może przejechać pomiędzy kolejnymi wymianami klocków hamulcowych. Rzadsza wymiana jest odczuwalną korzyścią dla kieszeni kierowcy.

Nie bez znaczenia jest także bezgłośna praca układu hamulcowego wyposażonego w klocki Textar Epad. To właśnie irytujące piski są najczęstszą przyczyną reklamacji zgłaszanych mechanikom przez niezadowolonych właścicieli aut. Montując klocki hamulcowe Epad pracownicy mają gwarancję zadowolenia klienta, który z pewnością nie wróci z pretensjami o hałaśliwie pracujące hamulce.

Mieszanka cierna klocków hamulcowych Epad jest zoptymalizowana do współpracy z powlekanymi tarczami hamulcowymi firmy Textar, ale mogą one bezproblemowo współdziałać także z tarczami innych producentów. Jednak w celu uzyskania najlepszych efektów zalecane jest stosowanie kompletu tarcz i klocków hamulcowych firmy Textar.

Gama klocków hamulcowych Textar Epad obejmuje referencje przeznaczone do modeli różnych modeli marek Audi, BMW, Chrysler, Ford, Jaguar, Mercedes, MINI, SEAT, Skoda, Volvo czy Volkswagen. Jest przy tym stale poszerzana tak, żeby jak najwięcej właścicieli aut mogło skorzystać z tej najnowszej zdobyczy technologicznej w zakresie układu hamulcowego.
 
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry