Untitled Document
logo

NOWE NA STRONIE:
TESTY | Dziecko w Citroenie C5 Aircross - wyposażenie samochodu
WYDANIE NA WEEKEND | Akcje brd, Cayenne E-Hybrid, GDDKiA, Parking, Miód
UOKiK | Abarth, Audi, Kia, Mercedes, SEAT i Skoda wzywają do serwisów
Aktualne informacje o stanie polskich dróg | Karta Praw Ofiar Wypadków Drogowych

TESTY

www.jedz-bezpiecznie.pl

www.jedz-bezpiecznie.pl

TESTY

POLECAMY

Dekada BRD 2011-2020

PATRONUJEMY

Kampania społeczna "Bądźmy Razem Bezpieczni"

SERWISY

Wydanie na weekend

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

Praca w motoryzacji

 
Porady

Eksploatacja

Jak Polacy serwisują swoje auta?
06-10-2011, źródło: Michelin, foto: archiwum

Autorzy tegorocznej akcji "Ciśnienie pod Kontrolą", zwracają także uwagę na inne elementy samochodu, od których może zależeć bezpieczeństwo na drodze. Jednym z nim są zawory, których wadliwe wykonanie czy montaż może spowodować nagły spadek ciśnienia w oponach.Według badania opinii publicznej, przeprowadzanego przez TNS Pentor, które co roku poprzedza "Tydzień Dobrego Ciśnienia", ponad połowa ankietowanych kierowców (60 proc.) dokonuje serwisów swoich aut w lokalnych niezależnych warsztatach. Zaledwie co piąty kierowca serwisuje swoje auto w autoryzowanym serwisie, warsztacie dealerskim lub autoryzowanej sieci serwisowej, a to właśnie takie serwisy gwarantują wysoką jakość usług oraz dobór najwyższej jakości części dla samochodu.

Krzysztof Sas, Prezes Euromaster Polska, partnera akcji:

"Wizyty kierowców w profesjonalnych serwisach, dają im po pierwsze gwarancję wysokiej jakości usługi, po drugie gwarancję wysokiej jakości oferowanych produktów. Mówiąc o jakości usług, to jest ona weryfikowana w naszych serwisach audytem jakościowym wykonywanym przez niezależną firmę audytorską, jeśli zaś chodzi o oferowane produkty to naszymi dostawcami są renomowane firmy światowe. Ponadto naszą wartością jest to, że oferta każdorazowo dopasowana jest do możliwości nabywczych klientów oraz to, że zawsze oferowane są sprawdzone i pewne produkty".

Renomowany serwis oznacza przestrzeganie rygorystycznych norm jakości, stałe kontrole i co za tym idzie - pewność dobrej obsługi oraz wysokiej jakości sprzedawanych i montowanych elementów, które wpływają na bezpieczeństwo naszej jazdy. Korzystając z autoryzowanego serwisu samochodowego, kierowcy mogą być spokojni o jakość usługi, jaka została wykonana przez pracowników warsztatu, jak również o części, jakie zostały zamontowane w aucie.

Kolejnym ważnym wnioskiem z badania TNS Pentor jest fakt, że polscy kierowcy są coraz bardziej świadomi konieczności regularnego serwisowania i dokonywania przeglądów w swoich samochodach. 75% kierowców dokonuje przeglądów technicznych raz do roku, a co piąty sprawdza stan techniczny swojego auta częściej.

Dane pokazują także, że 76 proc. ankietowanych dokonuje przeglądów technicznych przed wyruszeniem w dalszą podróż. Większość sprawdza wtedy poziom oleju i stan hamulców, a prawie połowa zwraca uwagę na światła. Stan techniczny opon oraz poziom ciśnienia interesuje tylko 38 proc. kierowców.

Jak się jednak okazuje, nie wszystkie główne punkty bezpieczeństwa auta są jednakowo doceniane przez kierowców. Mimo, że większość z nich pamięta, że o hamulce, olej czy światła należy dbać, tylko 14 proc. regularnie bada stan zawieszenia, a 8 proc. geometrii kół przed dalszą podróżą.


Krzysztof Sas, Prezes Euromaster Polska, partnera akcji:
"Najważniejszym aspektem dla każdego kierowcy i jego rodziny jest bezpieczeństwo. Dlatego eksperci Euromaster, niezależnie od celu wizyty klienta w serwisie, zgodnie z obowiązującymi standardami sprawdzają 7 podstawowych punktów bezpieczeństwa, których weryfikacja oraz stan techniczny kontrolowanych zespołów decydują o komforcie i bezpieczeństwie podróżowania. W ramach wizyty sprawdzany jest stan ogumienia, czyli poziom zużycia bieżnika i jego wysokość, oraz ciśnienie we wszystkich 5 kołach. Oprócz tego badane są także geometria układu jezdnego; stan piór wycieraczek; poziom oleju; stan zawieszenia, łożysk i amortyzatorów; stan klocków i tarcz hamulcowych oraz poziom płynu hamulcowego; oraz oświetlenie".

  www.jedz-bezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
 
 


 

 


www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry