strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Porady
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Eksploatacja samochodu

Zadbaj o efektywny układ chłodzenia latem
30-06-2009, materiał promocyjny firmy Boryszew

Lato to szczególny okres w eksploatacji samochodu. Wysokie temperatury powietrza mocniej obciążają pracę silnika, do czego przyczynia się także intensywniejsza praca klimatyzacji, czy jazda z otwartymi oknami. Przegrzanie silnika doprowadzić może do poważnej i kosztownej naprawy.

Przed dojściem do takiej sytuacji chroni sprawny układ chłodzenia wypełniony odpowiedniej jakości płynem. Niestety, z naszych obserwacji wynika, że wraz z wiekiem samochodu przykładamy coraz mniejszą uwagę do systematycznej kontroli jego stanu technicznego, o czym przypominamy sobie dopiero podczas awarii. Warto więc pamiętać, że każdy element samochodu, w tym i płyn chłodniczy ulega stopniowemu zużyciu. W rezultacie traci on swoje właściwości, w tym także antykorozyjne i spada efektywność jego ochrony.

Więcej porad i informacji na: www.borygo.pl


Boryszew ERG oferuje paletę płynów BORYGO: NOWY - przeznaczony do wszystkich typów chłodnic samochodowych, EKO - posiada prestiżowy znak TRIGARD (potrójna ochrona: zamarzanie, korozja, środowisko) i ALU FORMUŁA - najbardziej zaawansowany technologicznie płyn spełniający i przekraczający najwyższe wymagania producentów samochodów na świecie.


1-litrowe opakowanie przeznaczone jest na tzw. dolewki, którymi uzupełniamy poziom płynu poprzez zbiorniczek wyrównawczy. Znajdująca się na nim podziałka pomocna jest do odczytania stanu napełnienia układu - optymalne wskazanie powinno znajdować się na środku skali. Korek zbiorniczka odkręcamy zawsze przy wyłączonym i zimnym silniku.


Większe, 5-litrowe opakowanie przeznaczone jest do całkowitej wymiany płynu w układzie chłodzenia. Każdy producent samochodu określa okres jego wymiany - z reguły są to 2 lata lub co 30 tys. kilometrów (informacje o tym znajdują się w książce przeglądów).
Wszystkie płyny Borygo to gotowe do użytku produkty i nie należy ich rozcieńczać.
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry