strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bądź defensywnym kierowcą
09-02-2009Rozpoczęła się II edycja ogólnopolskiego programu na rzecz bezpieczeństwa kierowców samochodów firmowych "Bezpieczne Auto Firmowe". Program realizowany jest na stronie internetowej www.defensywnikierowcy.pl

W ubiegłorocznej edycji programu uczestniczyło ponad 70 tys. internautów, z których 3 tys. ukończyło kurs e-learnigowy i zdobyło certyfikaty defensywnej jazdy.

W tym roku organizatorzy wprowadzili kilka nowości. Zmianie uległa szata graficzna strony internetowej, która przypomina teraz deskę rozdzielczą samochodu. Dodano do niej wirtualnego doradcę o imieniu Ewa, która udziela informacji na temat kursu. Sam kurs poszerzono o dodatkowe zagadnienia, pojawił się test psychologiczny oraz gra on-line.

Latem rozpocznie się konkurs, w którym nagrodami będą praktyczne szkolenia z jazdy na autodromie. Jego uczestnicy rywalizować będą o tytuł „Kierowcy Roku 2009”.

Kierowca defensywny jest przede wszystkim odpowiedzialny. Realistycznie ocenia własne możliwości. Kontroluje swoje emocje i jest tolerancyjny wobec innych kierowców, a także pieszych. Dostosowuje prędkość do warunków na drodze i do stanu swojego organizmu. Nie prowadzi pod wpływem alkoholu, leków czy narkotyków. Zapina pasy. Zachowuje bezpieczną odległość od pojazdu poprzedzającego. Jest uważny i przewidujący. Jeździ tak, aby chronić własne życie i nie być zagrożeniem dla innych.

Kierowca agresywny jeździ tak, jakby zasady zdrowego rozsądku i kodeks drogowy nie obowiązywały. Denerwują go inni kierowcy i nierzadko próbuje się na nich odegrać. Nie przestrzega ograniczeń prędkości. Przejeżdża na czerwonym świetle, nie zapina pasów. Jeździ ryzykownie, nawet dla zabawy. Zdarza mu się prowadzić pod wpływem używek. Utrudnia jazdę innym kierowcom. Podczas prowadzenia samochodu wykonuje wiele innych czynności. Uważa się za bardzo dobrego kierowcę. Jest śmiertelnym zagrożeniem dla siebie i innych.

Marta Konopacka, Dyrektor ds. Komunikacji Grupy Goodyear Polska:
"Marka Goodyear od początku swojej działalności, czyli ponad stu lat, jest kojarzona z bezpieczeństwem i komfortem jazdy. Ponadto Grupa Goodyear Polska oferuje kompleksową infrastrukturę wsparcia dla operatorów flot i samochodów firmowych. Dlatego cieszy nas, że możemy po raz drugi zaangażować się w program www.defensywnikierowcy.pl - Bezpieczne Auto Firmowe, podnoszący bezpieczeństwo jazdy właśnie wśród tej ważnej grupy kierowców. Jej udział w codziennym ruchu drogowym od kilku lat systematycznie rośnie - to właśnie kierowcy aut firmowych pokonują najwięcej kilometrów, często w pospiechu i stresie.

Kampania BAF pokazuje, że istnieje sposób, aby uchronić siebie przed agresywnymi zachowaniami innych kierowców. Każdy użytkownik samochodu może te zasady poznać i zastosować podczas jazdy. Dzięki temu rośnie w naszym kraju grono kierowców, mających świadomość tego, jak właściwy styl jazdy mocno wpływa na bezpieczeństwo ruchu drogowego. W tej edycji program trwa aż dwanaście miesięcy, ma także ulepszoną, bardziej atrakcyjną formułę. Jesteśmy pewni, iż dzięki temu nowa edycja będzie cieszyć się jeszcze większym powodzeniem wśród kierowców – internautów i realnie przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach".

Organizatorem programu jest miesięcznik "Auto Firmowe" i portal www.autofirmowe.pl, a patronują mu firmy Goodyear i BP.

www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry