strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Bezpieczny zwierzak w podróży
20-06-2006, foto: archiwumDo podróżowania na większe odległości z domowymi zwierzętami najlepiej nadają się auta kombi, vany, czy terenowe. Można wtedy umieścić czworonożnego pupila w wyłożonej ochronną matą obszernej przestrzeni bagażowej. Jeżeli nie mamy takiego pojemnego wozu, albo cały kufer zajęły nasze pakunki, sadzamy psa na tylnej kanapie i przypinamy go specjalnymi pasami bezpieczeństwa. Mniejsze zwierzaki, jak koty czy króliki, przewozimy w lekkim, plastikowym transporterze, z tyłu samochodu, także zabezpieczonym pasami.

Ponieważ czworonogi, tak jak ludzie, mogą cierpieć na chorobę lokomocyjną, warto odwiedzić wcześniej weterynarza, który poradzi jak uniknąć tego problemu. Na trzy godziny przed jazdą nie należy zwierząt karmić. W czasie podróży trzeba zapewnić im dopływ  świeżego powietrza.

Niektóre osoby nigdzie nie wyjeżdżają ze swymi zwierzętami i zawsze przed urlopem mają problem, komu je zostawić. Miesięcznik „Cztery łapy” zorganizował więc informacyjną akcję „Zwierzak bezpieczny w podróży”, której samochodowym patronem został SsangYong.

www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry