Untitled Document
magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
logo

NOWE NA STRONIE:
TESTY | Dziecko w Fordzie Edge II facelifting - wyposażenie samochodu
WEZWANIA DO SERWISÓW | Blisko cztery tysiące samochodów...
WYDANIE NA WEEKEND | #dobrykierowca, C3, Piesi, Drogi, Kubica w DTM

TESTY

www.jedz-bezpiecznie.pl

www.jedz-bezpiecznie.pl

TESTY

POLECAMY

Dekada BRD 2011-2020

SERWISY

Wydanie na weekend

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Polskie drogi

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Ubezpieczenia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

Praca w motoryzacji

 
Działania na rzecz BRD | Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego

Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2015
27-11-2015 | tekst: Maciej Kalisz | foto: archiwum

Jak co roku pod koniec listopada wyróżniono osoby i instytucje zaangażowane w poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Nagrody przyznano w pięciu kategoriach: Organizacja pozarządowa, Firma, Instytucja Publiczna, Media i Osoba.Konkurs "Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego" organizuje Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego" i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Pomimo szóstej już edycji kapituła wciąż staje przed trudnym wyborem - propozycji do nominacji przybywa, a każda poparta jest realnym działaniem. W każdej z 5 kategorii są po trzy nominację, a zwycięzca może być tylko jeden.Organizacja Pozarządowa Roku - Fundacja "Anikar". W uzasadnieniu czytamy: za profesjonalne, konsekwentne i pełne osobistego zaangażowania działania członków Fundacji w projekty, których celem jest propagowanie idei bezpieczeństwa ruchu drogowego. Za promowanie zasad pierwszej pomocy zarówno wśród przedszkolaków, jak i osób dorosłych. A także w uznaniu za pracę, jaką wykonują na co dzień Państwo Anna i Michał Lipowscy założyciele  Fundacji, jak również wolontariusze, którzy w bezinteresowny sposób biorą udział w działaniach podejmowanych przez instytucje państwowe, a także inne organizacje pozarządowe".

Pozostali nominowani to: Centrum Inicjatyw na rzecz poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Fundacja na Rzecz Ofiar Wypadków Komunikacyjnych i Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym "Zielony Liść" z Torunia.Firma Roku - Grupa Lotos S.A - za: za konsekwentne realizowanie i wspieranie od ponad dekady licznych inicjatyw w zakresie propagowania bezpieczeństwa na polskich drogach. Za długoletnie prowadzenie kampanii "Akademia Bezpieczeństwa Lotos", a od roku 2014 kampanii "Lotos - Mistrzowie w pasach". Za wspieranie licznych wydarzeń i inicjatyw, których celem jest zwracanie uwagi społeczeństwa na problem odpowiedzialnego  zachowania na drodze.

Pozostali nominowani to: Cemex Polska i Subaru Import Polska.Media Roku - program telewizyjny "Na osi" - za ponadprzeciętne zaangażowanie w propagowanie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nie tylko podczas emisji programu "Na osi", ale także poprzez udział w licznych projektach związanych z tą tematyką. Za aktywne docieranie ze swoim przekazem do różnych grup użytkowników dróg: od uczniów szkół podstawowych  po kierowców samochodów ciężarowych.

Pozostali nominowani to: miesięcznik "Auto Moto Technika" i Telewizja Polska oddział w Warszawie.Instytucja Publiczna Roku - Lotnicze Pogotowie Ratunkowe - za wyjątkowe podejście do niesienia pomocy medycznej wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują podczas akcji ratowniczych, z zachowaniem najwyższego szacunku dla pacjentów oraz wyjątkowe zaangażowanie, wiedzę i doświadczenie którym wspierają partnerów działających na rzecz promocji bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.

Pozostali nominowani to: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie i Przedszkole nr 50 w Lublinie.Osoba Roku - Kajetan Kajetanowicz - za ogromne zaangażowanie w propagowanie bezpieczeństwa ruchu drogowego nie tylko w ramach projektów prowadzonych przez podmioty komercyjne, ale także przez organizacje pozarządowe i instytucje publiczne. Za poświęcanie swojego prywatnego czasu i otwartość na działania, których celem jest edukacja dorosłych i dzieci w zakresie odpowiedzialnych zachowań na drodze. Niestety, zobowiązania zawodowe nie pozwoliły popularnemu "Kajto" na osobiste odebranie nagrody.

Pozostali nominowani to: Katarzyna Polińska-Gutowska, nauczycielka z Białegostoku oraz dr Andrzej Markowski, psycholog transportu."Partnerstwa Dla Bezpieczeństwa Drogowego" to stowarzyszenie firm i organizacji działających w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Jedną z nich jest nasza Fundacja "Jedź Bezpiecznie". Galę jak zwykle poprowadziła Monika Zamachowska.

czytaj także:
· Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
· Gala "Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego" 2013
· Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2012
· Partner dla Bezpieczeństwa Drogowego
 
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2020 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry