Untitled Document
www.jedz-bezpiecznie.pl

NOWE NA STRONIE:
TESTY | Pierwsze wrażenia - Kompakt w modnej szacie | Citroen C4 Cactus
SALON SAMOCHODOWY | Przedpremierowo - nowa Mazda 3 już w Polsce!
TESTY ZDERZENIOWE EURO NCAP | BMW X5 | Grudzień 2018
Aktualne informacje o stanie polskich dróg | Karta Praw Ofiar Wypadków Drogowych

TESTY

www.jedz-bezpiecznie.pl

www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl

POLECAMY

Dekada BRD 2011-2020
Kampania Społeczna Oświeceni

PATRONUJEMY

Kampania społeczna "Bądźmy Razem Bezpieczni"

SERWISY

TESTY

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

Praca w motoryzacji


 

 


 
Działania na rzecz BRD | Bezpieczeństwo dzieci

Volkswagen przekazał mobilne miasteczko ruchu drogowego szkole w Kołodziejewie
09-09-2017 | źródło: materiały prasowe

VI Ogólnopolski Konkurs "Ratujemy i Uczymy Ratować" wygrała Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Kołodziejewie. To właśnie do uczniów tej placówki trafiła nagroda - mobilne miasteczko ruchu drogowego, które ufundowała firma Volkswagen Group Polska.

3 czerwca uczniowie z 10 szkół zmierzyli się w decydującym starciu - VI finale Ogólnopolskiego Konkursu "Ratujemy i Uczymy Ratować";. Dzieci wzięły udział w grze miejskiej, podczas której mogły wykazać się wiedzą z zakresu pierwszej pomocy, którą zdobyły wcześniej na lekcjach w swoich szkołach. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Kołodziejewie i otrzymała w nagrodę mobilne miasteczko ruchu drogowego Volkswagena.

Przekazanie nagrody odbyło się 7 września 2017 roku, udział w nim wzięli uczniowie szkoły w Kołodziejewie, nauczyciele, Katarzyna Krokos - Dyrektorka placówki, przedstawiciele lokalnych władz, aktor - Kuba Wesołowski oraz przedstawiciele marki Volkswagen - fundatora nagrody."Bardzo nas cieszy pierwsza nagroda. Nieskromnie przyznam, że miałam również wkład w jej zdobycie, gdyż w ostatnim etapie tego konkursu byłam z uczniami w Warszawie i wraz z nimi walczyłam o zwycięstwo. W dojściu do finału pomogły mi dwie nauczycielki Renata Konieczka i Justyna Białek" - powiedziała Katarzyna Krokos, Dyrektorka szkoły w Kołodziejewie - "Mobilne miasteczko ruchu drogowego Volkswagena bardzo nam się przyda. Nasza szkoła położona jest tuż przy ulicy, a uczniowie dojeżdżają do niej z okolicznych wsi i miejscowości. Dlatego tak ważne jest, żeby znali zasady ruchu drogowego i wiedzieli jak dbać o swoje bezpieczeństwo. Oczywiście także znając zasady udzielania pierwszej pomocy";.

W skład mobilnego miasteczka ruchu drogowego Volkswagena wchodzą maty gumowe imitujące asfalt, rondo oraz przejścia dla pieszych, a także sygnalizatory świetlne i znaki drogowe. Dzięki tym elementom dzieci będą mogły poznać zasady ruchu drogowego oraz dowiedzieć się, jak bezpiecznie poruszać się zarówno będąc pieszym, rowerzystą, jak i kierowcą."Dzięki projektowi Mali Ratownicy dążymy do tego, aby wszystkie dzieci w Polsce umiały udzielać pierwszej pomocy. Zależy nam także na tym, aby najmłodsi potrafili bezpiecznie zachować się na drodze, znali zasady ruchu drogowego, wiedzieli na co zwrócić uwagę na ulicy czy przejściu dla pieszych. Mobilne miasteczko ruchu drogowego Volkswagena zostało zaprojektowane przez specjalistów tak, by w przystępny sposób nauczyć dzieci właśnie tych wszystkich umiejętności" - dodał Tomasz Tonder, Rzecznik Prasowy marki Volkswagen - "Ważne jest, aby raz zdobyta wiedza była utrwalana. Z pierwszą pomocą oraz zasadami bezpiecznego ruchu drogowego jest jak ze sportem. Trzeba cały czas trenować i powtarzać, doskonalić się. Stąd właśnie pomysł na nagrodę jaką jest mobilne miasteczko ruchu drogowego Volkswagena. Dzięki niemu, wszystkie dzieci uczące się w szkole w Kołodziejowie, przez wiele lat będą mogły w przyjazny i interaktywny sposób uczyć się tego, co najważniejsze - jak zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz pomóc innym gdy zajdzie taka potrzeba".
 
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2018 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry