strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Pomoc na drodze

Bieżące informacje o sytuacji na drogach
02-04-2009, foto: Targeo

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad we współpracy z serwisem Targeo wprowadza system informujący o bieżących utrudnieniach na polskich drogach.



Informacje o sytuacji na odcinkach podległych GDDKiA wprowadzane są na bieżąco przez drogomistrzów, czyli pracowników odpowiedzialnych za poszczególne odcinki dróg krajowych i autostrad. Poza przekazywaniem danych o czasowych robotach drogowych, wypadkach, korkach, czy innych utrudnieniach mogą oni również oszacować czas potrzebny na udrożnienie przejazdu. Obecnie na system pracuje 160 mobilnych pracowników, zaś docelowo - w przeciągu dwóch lat, grono to powiększy się do 500 osób.

Aktualne dane trafiają w czasie rzeczywistym równolegle do serwisu dla kierowców prowadzonego na stronie www.gddkia.gov.pl (w zakładce Mapa Planowania Podróży) i mapy na www.targeo.pl oraz do telefonów komórkowych wyposażonych w GPS i aplikację Targeo.

Wspólny projekt Targeo i GDDKiA jest częścią programu EuroTraffic przygotowywanego na Euro 2012.

Mirosław Maksimiuk, Zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad:
"Rozszerzenie serwisu dla kierowców o mapę bieżących utrudnień na drogach to odpowiedź GDDKiA na potrzeby kierowców i jednocześnie wykorzystanie nowoczesnych narzędzi w zarządzaniu ruchem. Dzięki serwisowi kierowcy będą mieli dostęp do aktualnych informacji o opóźnieniach na trasie spowodowanych przez korek, wypadek czy roboty drogowe, a tym samym możliwość wybrania przejezdnej trasy".

Rafał Mikołajczak, Prezes Zarządu Indigo, operatora serwisu Targeo:
"Dostarczanie najdokładniejszych map umożliwiających planowanie podróży było od początku priorytetem w projektach Targeo.pl i AutoMapa. Dzięki współpracy z GDDKiA i wykorzystaniu rozwiązań mobilnych bazujących na Targeo.mobi, dodajemy do map nowy wymiar, którym są aktualizowane na bieżąco informacje o utrudnieniach i opóźnieniach na trasie".

www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry