Untitled Document
logo

NOWE NA STRONIE:
TESTY | Pierwsze wrażenia - Kolejny sprawdzian rynkowego hitu Dacii
TESTY ZDERZENIOWE EURO NCAP | SsangYong Korando
TESTY | Plusy i minusy - Praktyczny w użytkowaniu, kosztowny w eksploatacji
Aktualne informacje o stanie polskich dróg | Karta Praw Ofiar Wypadków Drogowych

TESTY

www.jedz-bezpiecznie.pl

www.jedz-bezpiecznie.pl

TESTY

ZAPRASZAMY

4. Targi EkoFlota 2019

POLECAMY

Dekada BRD 2011-2020

PATRONUJEMY

Kampania społeczna "Bądźmy Razem Bezpieczni"

SERWISY

Wydanie na weekend

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

Praca w motoryzacji

 
Statystyki policyjne | Październik 2017

To nie był bezpieczny miesiąc!
02-01-2017 | tekst: Maciej Kalisz | foto: archiwum

Już ze wstępnych danych wynika, że październik był jednym z najniebezpieczniejszych miesięcy 2017 roku na polskich drogach. Za to bardzo bezpieczny okazał się 1 listopada!

2807 wypadków, 3312 rannych i 249 zabitych - to wstępny bilans października 2017 na polskich drogach. Niestety, prawdopodobnie po ostatecznym podsumowaniu danych okaże się, że był to najtragiczniejszy miesiąc w tym roku!

Tym razem najniebezpieczniejszymi dniami był szósty (piątek) i siedemnasty (wtorek) października. W obu doszło do 123 wypadków drogowych. Warto zauważyć, że nie zawsze musi przekładać się to na liczbę zabitych. O ile szóstego października zginęło 8 osób, to siedemnastego było aż dwa razy więcej ofiar. Był to zarazem, według wstępnych danych, najtragiczniejszy dzień minionego miesiąca.

Z kolei najwięcej poszkodowanych odnotowano dziewiątego października (poniedziałek). W 116 wypadkach 148 osób zostało rannych (7 zabitych).

Najmniej wypadków, jak i poszkodowanych, odnotowano siódmego października (sobota). W tym dniu w 66 zdarzeniach drogowych 69 osób odniosło obrażenia (6 zabitych). Natomiast dziewiętnastego października (czwartek) w 97 wypadkach zginęły "tylko" 2 osoby (116 rannych).

Przełom października i listopada wiąże się ze świętem zmarłych, co też przekłada się na znacznie większy ruch na drodze. W tym roku wypadło ono w środę, podczas której - według podanych przez policję danych - doszło do 50 wypadków, w których 78 osób zostało rannych, a 2 osoby poniosły śmierć. To zdecydowanie najbezpieczniejszy pierwszy listopada od wielu lat!

Od stycznia do końca października w statystykach policji figuruje 26 198 wypadków drogowych, 31 652 rannych i 2150 zabitych. Po podzieleniu przez 304 dni jakie upłynęły od początku roku, daje to - odpowiednio - średnią 86, 104 i 7. Biorąc pod uwagę tylko ofiary śmiertelne, to w październiku 2017 było aż 21 dni powyżej 7 osób!
 
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry