strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Aktualności

Bezpieczny weekend - działania ogólnopolskie
01-04-2010, źródło: policja, foto: archiwum

W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po naszych drogach w dniach 2-5 kwietnia 2010 roku policjanci ruchu drogowego będą prowadzili ogólnopolskie działania "Bezpieczny weekend". W okresie tym wiele rodzin wyrusza samochodem w podróż, aby odwiedzić swoich bliskich. Niekiedy droga ta będzie liczyła setki kilometrów.Niestety, każdego roku w czasie świąt na drogach giną ludzie. Wypadki, które mają miejsce właśnie w tym okresie charakteryzują się tym, że poszkodowane są w nich całe rodziny, bardzo często także dzieci. Przypomnijmy, że w 2009 roku najwięcej ofiar śmiertelnych wśród dzieci było pasażerami pojazdów.

Podczas planowanych działań policjanci pełniący służbę na drogach zwrócą szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, sposób przewożenia pasażerów w pojazdach, zwłaszcza dzieci, oraz prędkość jazdy. Jednak wszyscy kierowcy powinni pamiętać, że to przede wszystkim od nich zależy czy zdrowo i cało dowiozą swoich bliskich do miejsca przeznaczenia.

Niezależnie od pokonywanej odległości, kierujący powinien zawsze prowadzić pojazd zgodnie z przepisami prawa. A już niedopuszczalne jest aby wsiadał za kierownicę po alkoholu. Prowadząc pojazd odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. Natomiast pasażerowie muszą wiedzieć, że choć nie kierują pojazdem bardzo często też mają wpływ na bezpieczną podróż np. gdy nie zapinają pasów bezpieczeństwa albo godzą się aby jechać z kierowcą, który pił alkohol.

Dane statyczne z minionych lat dowodzą, że mimo apeli o rozwagę na drodze w świątecznych dniach dochodziło  do wielu tragedii. Najbezpieczniejszym dniem od kilku lat jest Wielka Niedziela.
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry