strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Aktualności

Europejska Noc Bez Wypadków
15-10-2009, tekst i foto: Fundacja Krzyś

Fundacja KRZYŚ oraz Responsible Young Drivers wspólnie z partnerami m.in Instytutem Transportu Samochodowego zorganizują VI. edycję kampanii „Europejska Noc Bez Wypadku”. Akcja odbędzie się jednocześnie we wszystkich krajach Unii Europejskiej 17 października 2009 roku.

Celem tego międzynarodowego przedsięwzięcia, zainspirowanego przez belgijską fundację Responsible Young Drivers jest ograniczenie liczby nietrzeźwych kierowców na drogach. VI edycja kampanii "Europejska Noc Bez Wypadków" odbędzie się w trzecią sobotę października, m.in. dzięki zaangażowaniu 180 wolontariuszy. Ochotnicy będą obecni w 53 klubach w 19 miastach Polski: Warszawie, Rzeszowie, Katowicach, Opolu, Olsztynie, Szczytnie, Mrągowie, Nidzicy, Gdańsku, Sopocie, Kościerzynie, Tczewie, Krakowie, Bydgoszczy, Kielcach, Wrocławiu, Częstochowie, Mielcu i Lublinie.

Podczas wieczoru wolontariusze będą namawiać kierowców, aby wykazali się odpowiedzialnością i nie spożywali alkoholu po to by bezpiecznie odwieźć swoich znajomych do domu. Uczestnicy kampanii, na znak przyłączenia się do akcji, założą rozpoznawalną, jednorazową niebieską opaskę. Bransoletka ma przypominać i informować, że oznaczone osoby, nie będą piły alkoholu. W momencie opuszczania klubu osoby z opaskami będą miały możliwość przebadania się alkomatem. Konsekwentni kierowcy zostaną nagrodzeni upominkami. Natomiast osoby, u których zostanie wykryty alkohol w wydychanym powietrzu, będą zachęcane do pozostawienia pojazdu i skorzystania z alternatywnej formy transportu.

www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry