strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Aktualności

Nie testuj prędkości na rodzinie. Włącz myślenie
30-06-2010, foto: mi.gov.pl

Ruszyła wakacyjna kampania społeczna Ministerstwa Infrastruktury - Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, pod hasłem "Nie testuj prędkości na rodzinie. Włącz Myślenie".Przez okres letni będą prowadzone działania zapewniające dotarcie do kierowców i ich rodzin w celu zwiększenia świadomości na temat bezpieczeństwa podczas jazdy, w szczególności w tak wrażliwym okresie, jakim są wyjazdy wakacyjne.

Podstawową przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość. Dlatego głównymi założeniami kampanii są: zwrócenie uwagi publicznej na problem zagrożeń, jakie stwarza jazda z nadmierną prędkością, wywołanie publicznej dyskusji, co robić, aby spadek liczby wypadków drogowych był tendencją stałą, oraz przede wszystkim budowa społecznego ruchu nieakceptacji prędkości.

Kampania prowadzona będzie na stacjach paliw zlokalizowanych przy głównych trasach prowadzących do miejscowości wypoczynkowych, na portalach - lokalizatorach - wyznaczających trasy dojazdów na wakacje, w internecie oraz stacjach radiowych.

Uzupełnieniem kampanii społecznej są działania promocyjne podczas akcji "Lato z radiem", (Polskie Radio) w okresie wakacyjnym w 20 miejscowościach w całym kraju.
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry