strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Aktualności

Nowe Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego
01-12-2010, aktualizacja 12-12-2010, źródło: policja.pl/Renault, foto: archiwum

Do jednostek Policji w całym kraju trafią wkrótce 64 nowe furgony APRD, czyli Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego. Wyposażone w specjalistyczny sprzęt ułatwią pracę funkcjonariuszy przy zabezpieczaniu miejsc wypadków drogowych i przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.64 furgony APRD - Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego - będą służyły przy zabezpieczaniu wypadków drogowych. Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia będą mieli do dyspozycji dodatkowe reflektory, które odpowiednio oświetlą miejsce wypadku. Na każdym z pojazdów zamontowano duży trójkątny znak z napisem "UWAGA WYPADEK", który pozwoli kierowcom dostrzec zdarzenie drogowe i utrudnienia już z kilkuset metrów.

Każdy furgon wyposażony jest w biurka i urządzenia wielofunkcyjne z drukarką, ksero i skanerem. Znajduje się tam również miejsce na alkomat do badania kierowców. Dzięki zainstalowanym transformatorom mocy wszystkie urządzenia znajdujące się w furgonach będzie można zasilić w energię elektryczną bez konieczności szukania zewnętrznego źródła zasilania.

APRD wyposażone są w przenośne znaki drogowe, które w momencie zabezpieczania miejsca wypadku policjanci będą mogli ustawić nie tylko po to, aby ostrzec kierowców o niebezpieczeństwie i konieczności ograniczenia prędkości, ale również po to, by wytyczyć objazdy. Tym samym utrudnienia staną się mniej dokuczliwe dla kierowców, a policjanci będą mieli większą swobodę przy zabezpieczeniu i ustalaniu przyczyn zdarzenia. W każdym ambulansie znajduje się także sprzęt medyczny do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym.

Zamówienie objęło również 18 furgonów z wyposażeniem profilaktyczno-edukacyjnym, które znajdą zastosowanie wśród funkcjonariuszy zajmujących się szerzeniem wiedzy na temat ruchu drogowego i bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży. Pojazdy te zostały wyposażone w zestaw urządzeń do zorganizowania prawdziwego miasteczka ruchu drogowego (tor rowerowy, sygnalizatory świetlne, a także rowery). Uczestnicy szkoleń skorzystają także z aparatury audio-video do prezentacji filmów instruktarzowych.
Nowe Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego to furgony Renault Master z silnikami 2.5 ldCi (145 KM) - prężnymi i jednocześnie ekonomicznymi jednostkami diesla. Pod maską każdego Mastera znajduje się 145 koni mechanicznych. Maksymalną prędkość, jaką może rozwinąć policyjny Renault Master, to prawie 160 kilometrów na godzinę. Nowe ambulanse mają ABS, poduszki powietrzne oraz klimatyzację.
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry