strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Aktualności

Tragiczny początek sezonu motocyklowego
29-03-2010, źródło: policja

Rozpoczyna się sezon motocyklowy - niestety spowoduje to większą liczbę wypadków z udziałem motocyklistów. W tym roku doszło już do 42 wypadków, w których zginęło 10 motocyklistów, a 33 zostało rannych.Większość wypadków, w tym wszystkie śmiertelne, miały miejsce w marcu. W jednym z nich, do którego doszło 12 marca na terenie KPP Poddębice, zginął młody 25-letni motocyklista. Kierujący motocyklem na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad motocyklem i przewrócił się. Mężczyzna złamał rękę, kość biodrową i zachodziło podejrzenie urazu kręgosłupa. Został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Łodzi, gdzie po trzech godzinach zmarł.

W kolejnym wypadku, 20 marca, zginęła jeszcze młodsza - 19-letnia motocyklistka. Na terenie powiatu Łęczna, jadąc z nadmierną prędkością swoją Hondą, straciła panowanie nad motocyklem i uderzyła w przydrożne drzewo. Poniosła śmierć na miejscu.

Inne zdarzenie miało miejsce w woj. pomorskim, gdzie 26 marca 31-letni motocyklista na skrzyżowaniu zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym. Po zderzeniu oba pojazdy zaczęły płonąć. Motocyklista poniósł śmierć na miejscu, kierowca i dwaj pasażerowie samochodu zostali przewiezieni do szpitala.

To tylko najtragiczniejsze wypadki, w których motocykliści ponieśli śmierć. Pokazują one, że motocykliści podczas wypadków mają małe szanse na przeżycie, że z reguły giną młodzi ludzie, a wśród ofiar bywają także inni uczestnicy ruchu drogowego. Pamiętajmy, że w przypadku jazdy motocyklem wystarczy jedna sekunda nieuwagi, a konsekwencje mogą być tragiczne.

Przypominamy, że w 2009 roku doszło do 2576 wypadków z udziałem motocyklistów , w których zginęły 194 osoby, a 1228 osób doznało obrażeń ciała. Policjanci nieustannie apelują o rozsądek i rozwagę, przypominają także, że cena, jaką motocykliści mogą zapłacić za brawurę, to ich życie.
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry