Untitled Document
logo

NOWE NA STRONIE:
TESTY ZDERZENIOWE EURO NCAP | Explorer, CX-30, GLB i Corsa
TESTY | Plusy i minusy - Efektywna hybryda Toyoty
WYDANIE NA WEEKEND | Przepisy, C-HR FL, Elektryki w Krakowie, ID.3, A1
Aktualne informacje o stanie polskich dróg | Karta Praw Ofiar Wypadków Drogowych

TESTY

www.jedz-bezpiecznie.pl

www.jedz-bezpiecznie.pl

TESTY

POLECAMY

Dekada BRD 2011-2020

PATRONUJEMY

Kampania społeczna "Bądźmy Razem Bezpieczni"

SERWISY

Wydanie na weekend

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

Praca w motoryzacji

 
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie
Aktualności

Twój pomysł, Twoja inicjatywa
29-09-2011, tekst: Maciej Kalisz, foto: Renault

Pod nowym hasłem rusza kolejna odsłona konkursu Renault. Po 11 latach zmienia się również jego formuła i warunki uczestnictwa.Od 11 lat firma Renault organizuje konkurs plastyczny dla dzieci "Bezpieczeństwo dla wszystkich". Do tej pory wzięło w nim udział ponad 710 tysięcy uczniów szkół podstawowych z całej Polski. W sumie w 35 państwach na świecie liczba uczestników przekroczyła już 12 milionów.

W kolejnej, 12 edycji, firma zmienia koncepcję konkursu, a do hasła dodaje słowo "mobilność". Tym razem przed dziećmi ze szkół podstawowych postawiono dwuczęściowe zadanie - pomysł i realizację działań mających poprawić bezpieczeństwo w ich najbliższym otoczeniu. Od teraz mogą to być także materiały audio i video, a w konkursie mogą wystartować także grupy dzieci nie związane uczęszczaniem do tej samej klasy czy szkoły.

Prace przyjmowane są do 1 marca 2012 roku. Spośród nich wyłonieni zostaną finaliści, którzy rywalizować będą o główną nagrodę wyjazd do Paryża. Tam tradycyjnie wezmą udział w międzynarodowym finale oraz odwiedzą Disneyland.

Konkurs "Twój pomysł, Twoja inicjatywa" jest częścią wieloletniego programu edukacyjnego "Droga i ja". W jego ramach prowadzone są Szkolne Kluby Bezpieczeństwa (społeczność detektywów bezpieczeństwa), dystrybuowane są pakiety edukacyjne dla uczniów i nauczycieli oraz uruchomiona została platforma multimedialna w internecie (e-learning).Jednak najbardziej zauważalną zmianą dla najmłodszych jest zastąpienie dotychczasowej maskotki Woosha dwoma postaciami - Oliwką i Filipem.


Agata Szczech, Dyrektor Public Relations Renault Polska:

"Nowa odsłona realizowanego przez Renault programu ?Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich" przyjmuje szerokie, kompleksowe podejście do kwestii bezpieczeństwa ruchu drogowego i zrównoważonego transportu. Wierzymy, że utrzymana w duchu ekologii edukacja w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego przyczyni się do lepszego zrozumienia koncepcji mobilności i wywrze pozytywny wpływ na jakość życia w szkole oraz jej otoczenia. Zachęcamy uczniów i nauczycieli szkół podstawowych do dołączenia do naszej inicjatywy, największego na świecie projektu edukacyjnego koncernu Renault".

Więcej informacji oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie: www.bezpieczenstwo.renault.pl
 
  www.jedz-bezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
 
 


 

 


www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry