Untitled Document
magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
logo

NOWE NA STRONIE:
TESTY | Dogrywka - Honda Civic X hatchback sprzed liftu
WYDANIE NA WEEKEND | Dieselgate, Fiat Hybrid, Auta z Polski, Dakar, Drogi
POLSKIE DROGI | Większa, chociaż wciąż za mała, sieć fotoradarów...

TESTY

www.jedz-bezpiecznie.pl

www.jedz-bezpiecznie.pl

TESTY

POLECAMY

Dekada BRD 2011-2020

SERWISY

Wydanie na weekend

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Polskie drogi

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Ubezpieczenia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

Praca w motoryzacji

 
POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE
Statystyki policyjne | Boże Ciało 2014

Bilans długiego, czerwcowego weekendu
23-06-2014 | tekst: Maciej Kalisz | foto: archiwum

Przypadające w czwartek Boże Ciało dla wielu Polaków było okazją do przedłużenia sobie weekendu. W tym czasie doszło do większej niż przed rokiem liczby wypadków, ale zginęło w nich mniej osób.Według wstępnych danych policji w okresie od środy (18.06) do niedzieli (22.06) doszło do 465 wypadków. To o 7 zdarzeń więcej niż w 2013 roku. Najwięcej wypadków (133) było w dniu wyjazdów, najmniej (68) w sobotę (21.06).

Liczbie wypadków odpowiada też proporcjonalnie liczba poszkodowanych. W tym okresie rannych zostało 577 osób, z czego najwięcej (154) w środę, a najmniej (74) w sobotę. Rok wcześniej obrażenia odniosło 598 osób.

Paradoksalnie w środę, gdy doszło do największej liczby wypadków, zginęło najmniej (5) osób. Najwięcej (11) zabitych było w Boże Ciało, w pozostałe dni wydłużonego weekendu było po 10 osób. W 2013 roku było 49 ofiar śmiertelnych.
Do jednego z tragicznych zdarzeń doszło wczoraj na drodze krajowej nr 11 w województwie wielkopolskim. W pobliżu miejscowości Kochłowy kierujący stracił panowanie nad samochodem osobowym, zjechał na przeciwległy pas ruchu, na którym zderzył się z pojazdem ciężarowym. Na miejscu zginęły wszystkie cztery osoby podróżujące osobówką.

Z kolei w miejscowości Wojsławice (woj. lubelskie) zginął pieszy potrącony prawdopodobnie przez samochód osobowy. Kierujący, nie udzielając pomocy, odjechał z miejsca wypadku. Grozi mu za to do 12 lat więzienia.

W ciągu ostatnich 5 dni policjanci zatrzymali 1801 nietrzeźwych kierujących. To zdecydowanie mniej osób niż przed rokiem (2295). Najmniej takich osób (319) zatrzymano w środę, z każdym kolejnym dniem liczba ich rosła. W czwartek 342, w piątek 357, w sobotę 384 i w niedzielę 399 pijanych kierujących.

W sobotę wieczorem, w Czernichowie (woj. śląskie), pijany kierowca doprowadził do czołowego zderzenia, w którym ranna została 5-osobowa rodzina, w tym 3-letnie dziecko.

W piątek rano w pogoń za kierowcą ruszyli policjanci z ryckiej drogówki. Po zatrzymaniu stwierdzono w organizmie kierującego ponad 1,5 promila alkoholu. Lista jego ?wyczynów" jest długa - od wielokrotnego łamania przepisów, poprzez spowodowanie kolizji i ucieczkę z miejsca zdarzenia, na zignorowaniu sygnałów do zatrzymania się kończąc. Po wytrzeźwieniu 31-letni mieszkaniec powiatu puławskiego odpowie za wszystkie wykroczenia.

Do innego zdarzenia doszło w Lublinie. Kierowca Forda Mondeo uszkodził zaparkowanego Volkswagena Polo, po czym pieszo uciekł z miejsca zdarzenia. Wkrótce został zatrzymany, badanie wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Okazało się również, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, podał fałszywe dane i był poszukiwany listem gończym.
  www.jedz-bezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
 
 


 

 


www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2020 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry