strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Akcje promujące bezpieczeństwo na drodze

Pierwsze efekty akcji "Prowadzący-niepijący"
10-01-2007

Pierwszym efektem podpisania w ubiegłym roku „Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” przez Browary Polskie jest kampania społeczna „Prowadzący - niepijący”. W jej pilotażowym programie „Piłeś - Pohamuj się - Nie jedź”, przeprowadzonym w 20 łódzkich pubach i dyskotekach, udział wzięło ponad 12 tysięcy osób.

Jej podstawowym zadaniem, było zachęcenie bawiących się w nich osób, do wybrania ze swojego grona kierowcy, który zobowiąże się, że nie będzie pił alkoholu i odwiezie samochodem swoich znajomych do domu. Organizatorom udało się zachęcić do tego 1354 kierowców, których nazwano „DRIverami”.

Dzięki współpracy z władzami miasta udało się też zorganizować alternatywne środki transportu - w autobusach nocnych przejazd kosztował tylko złotówkę, zaś Miejskie Przedsiębiorstwo Taksówkowe oferowało specjalne rabaty.

Wśród osób bawiących się w wybranych lokalach TNS OBOP przeprowadził ankietę. 75% badanych osób, jako główny przekaz akcji zapamiętało, że nie wolno prowadzić pojazdu po spożyciu alkoholu. 44% „DRIverów” wywodziło się z grona znajomych, a w 19% przypadkach był on członkiem rodziny ankietowanego.

Według statystyk Komendy Wojewódzkiej w Łodzi, w okresie trwania pilotażowej akcji, zatrzymano o 35% mniej nietrzeźwych kierowców, niż w analogicznym czasie ubiegłego roku.

W 2007 roku podobne akcje przeprowadzane będą w pozostałych miastach wojewódzkich. Browary Polskie zobowiązały się w „Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” do prowadzenia w latach 2007-2009 działań w zakresie kształtowania bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym i edukowania społeczeństwa, żeby po spożyciu alkoholu nie prowadzić pojazdów.

Czytaj także:
· Prowadzący - niepijący 22-11-2006

www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry