strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
Prowadzący - niepijący
22-11-2006, foto: Browary Polskie

Browary Polskie, organizacja którą tworzą producenci posiadający łącznie ponad 90% rynku piwa w naszym kraju, podpisały „Europejską Kartę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”. Jest ona częścią projektu Komisji Europejskiej, która stawia sobie za cel, do 2010 roku,  zmniejszenie o 50% liczby ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.Podpisanie Karty obliguje sygnatariuszy do złożenia konkretnego projektu, a następnie zrealizowania tych działań. Browary Polskie zobowiązały się, że w latach 2007-2009 przeprowadzą działania zwiększające świadomość konsumentów, że po spożyciu alkoholu nie wolno siadać za kierownicą samochodu. Pierwszym z nich będzie społeczna kampania „Prowadzący niepijący”, której pilotażowa akcja rozpocznie się w Łodzi. Dzięki wsparciu i współpracy z Prezydentem Miasta organizatorom udało się zaangażować do współpracy inne firmy. W łódzkich pubach, dyskotekach i klubach zespoły specjalnie przeszkolonych promotorów  przekonywać będzie bawiących do skorzystania z alternatywnych środków transportu taksówek ze specjalnym rabatem lub autobusów nocnych, w których bilet kosztować będzie tylko złotówkę.

Inną formą edukacji będzie wyznaczenie kierowcy, spośród grona bawiących się przyjaciół. W trakcie imprezy będzie on zobowiązany do abstynencji, aby móc później rozwieść wszystkich do domu. Osoba taka zostanie również specjalnie wyróżniona i nagrodzona.

Danuta Gut, Dyrektor Biura Zarządu ZPPP Browary Polskie:
" Produkujemy piwo i chcemy, by było ono sprzedawane zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi i konsumowane w sposób odpowiedzialny".

www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry