Untitled Document
magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
powrót do strony głównej

poznaj nasze opinie z testĂłw samochodĂłw
NOWE NA STRONIE:
WYDANIE NA WEEKEND | Elektromobilność, Klasa G, Młodzi kierowcy, Motorsport, Drogi
PRZEPISY | Polska dzielona na strefy zagroĹźenia
POLSKIE DROGI | Zróşnicowane stawki na polskich autostradach

www.jedz-bezpiecznie.pl
#DrogaDoCzystejPrzyrody

TESTY

Dokument bez tytułu

SERWISY

Wydanie na weekend

Najczęściej czytane

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Elektromobilność

Polskie drogi

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Ubezpieczenia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

 
PREZENTACJE
Land Rover Defender

Defender, auto po przejściach... na planie filmowym
26-10-2012, tekst: Maciej Kalisz, foto: archiwum

Zgodnie ze starym powiedzeniem "żony i samochodu się nie pożycza". Szczególnie jeśli chodzi o Bonda, Jamesa Bonda.Na przestrzeni 23 części filmowych przygód agenta 007 przekonali się o tym niejednokrotnie i jego przeciwnicy i przyjaciele. Z tych ostatnich najbardziej poszkodowany bywa poczciwy Q, który jednak zawsze, nie zrażony poprzednimi wyczynami Bonda, użycza mu kolejne pojazdy.

W najnowszej części "Skyfall" do filmu powróciły - wszak głównym bohaterem jest agent Jej Królewskiej Mości - auta rodem z Wysp Brytyjskich. Jak podaje producent zagrało w niej aż 77 modeli spod znaku JLR, w tym Jaguar XJ, Range Rover i Land Rover Defender. Choć można też być złośliwym i stwierdzić, że to teraz hindusi kolonizują Wielką Brytanię stając się właścicielem tych marek poprzez indyjską firmę Tata Motors.Jednym z samochodowych bohaterów "Skyfall" jest Land Rover Defender. Widzimy go już w pierwszej scenie filmu podczas desperackiej ucieczki "dziewczyny Bonda". Auto przeszło na planie wiele, jednak znalazło w sobie jeszcze trochę siły, aby zaprezentować się na Salonie Samochodowym w Paryżu.

Grający Defender to wersja 110 w nadwoziu pick-up z podwójną kabiną pasażerską. Podobnie jak pozostałe modele Land Rovera napędza go 2.2 litrowy silnik wysokoprężny o mocy zaledwie 122 koni mechanicznych. Napęd - za pomocą 6-biegowej skrzyni manualnej z centralnym dyferencjałem blokującym - przenoszony jest na wszystkie koła. Wysoko zawieszone nadwozie pozwala na bezpieczne brodzenie do głębokości pół metra.


Według aktualnej oferty na polskim rynku, za tego Defendera zapłacić trzeba 155 100 złotych. Co dziwne na jego wyposażeniu nie znajdziemy ani jednej poduszki powietrznej! Ale przynajmniej teraz wiemy, dlaczego nie widać ich w filmie. Z kolei za system ABS z ETC (ESP) dopłacić trzeba 9610 złotych brutto.


"Skyfall", 23 część przygód agenta 007, wchodzi dziś na ekrany polskich kin.
  www.jedz-bezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl

copyright 2002-2020 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry