strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Produkty
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Akcesoria

Boks dachowy Excellent od Thule
10-12-2008, foto: ThuleExcellent to nowy boks dachowy Thule, który zdecydowanie wyróżnia się z dotychczasowej oferty tej firmy. Jego pierwszą cechą charakterystyczną są ostre, dynamiczne linie wieka. Przód posiada aerodynamiczne zaokrąglenia, a tył zadarty jest do góry, co ułatwia pełne otwarcie piątych drzwi w samochodach kombi. Całości wyglądu dopełnia czarny, metaliczny kolor z tytanowym przetłoczeniem na całej długości wieka w kształcie litery "X".

Ale przede wszystkim boks posiada wiele funkcjonalnych rozwiązań. Jego montaż na belkach bagażnika ułatwia opatentowany system Power-Grip. Składa się on z umieszczonych wewnątrz pokręteł i zewnętrznych mocowań, które wystarczy zahaczyć o belki i dokręcić. Uchwyty pasują zarówno do belek o przekroju prostokątnym, jak i oryginalnych belek "aero". Konstrukcja wieka oparta jest na rozwiązaniu Dual-Side, które umożliwia otwieranie go na obie strony. Podniesione wieko utrzymuje się na sprężynach Dual-Force, a specjalne, długie uchwyty umieszczone wewnątrz ułatwiają jego zamykanie. Docenią to szczególnie właściciele wysokich samochodów, typu SUV, czy 4x4. Całości dopełnia centralnie umieszczony zamek, który z jednej strony nie pozwoli na niewłaściwe zamknięcie wieka, z drugiej skutecznie zabezpiecza zawartość boksu przed osobami postronnymi.

Przed wprowadzeniem nowych produktów na rynek firma Thule testuje je pod kątem bezpieczeństwa. Boks Excellent poza certyfikatem TUV/GS, przeszedł pomyślnie (podobnie jak inne produkty firmy) także testy City Crash. Sprawdza się w nich m.in. wytrzymałość mocowań boksu w chwili zderzenia się samochodu z drugim pojazdem bądź przeszkodą.

Nowy boks ma 218 cm długości (wewnątrz 205 cm), 94 cm szerokości (85 cm) i wysokość 40 cm. Jego ciężar wynosi 26 kg, a maksymalna ładowność to 75 kg (objętość 520 litrów). Opcjonalnie Thule oferuje specjalne wsporniki do przewożenia nart, o maksymalnej długości 2 metrów. W boksie pomieści się 8 nart lub 6 desek snowboardowych. Wewnątrz boksu znajdują się dodatkowe taśmy do mocowania ładunku.

Sugerowana cena detaliczna boksu wynosi 3399 złotych.
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry