strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Produkty
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Akcesoria podnoszące bezpieczeństwo

Czujniki parkowania
01-12-2007, foto: BoschFirma Bosch wprowadziła do sprzedaży system uniwersalnych czujników do parkowania Parkpilot URF6, które przeznaczone są do samodzielnego montażu. W ofercie znajdują się zestawy do tylnego i przedniego zderzaka.

Podstawowy zestaw, składający się z 2 lub 3 czujników (w zależności od szerokości pojazdu) montowany jest w tylnym zderzaku o maksymalnym kącie nachylenia 20 stopni. Pasuje więc do prawie każdego modelu samochodu osobowego i lekkiego dostawczego.

Producent znalazł również sposób na prawidłowe działanie systemu w autach z hakiem holownicznym. W tym przypadku dodatkowy przełącznik przesuwa pole detekcji o 150 mm.

Sterownik urządzenia oraz wskaźnik odległości podłączany jest do zasilania świateł wstecznych, dzięki czemu odpada konieczność prowadzenia dodatkowych kabli. Wskaźnik diodowo-akustyczny należy zamontować w tylnej części wnętrza pojazdu - producent zaleca jego umieszczenie na poziomie wzroku kierowcy. Jego wskazania możemy odczytywać wtedy poprzez lusterko wsteczne lub odwracając głowę w trakcie cofania. Parkpilot aktywowany jest automatycznie po wrzuceniu biegu wstecznego.

Zestaw przeznaczony na przód składa się z 2 lub 4 czujników umieszczanych zazwyczaj na zewnętrznych krawędziach zderzaka. Przeznaczony jest dla niego osobny wskaźnik odległości, który należy zamontować w przedniej części kabiny pasażerskiej. Aktywacja następuje w trakcie włączenia silnika, wrzuceniu biegu wstecznego lub użyciu dodatkowego przełącznika. Jeśli z przodu nie zostanie rozpoznana żadna przeszkoda system wyłącza się automatycznie po 20 sekundach.

Oprogramowanie Parkpilota posiada funkcję samodiagonzy, która na bieżąco koryguje błędy i zakłócenia.


Bosch oferuje także zestaw czujników parkowania przeznaczony na przód samochodu.


Czujnik cofania umieszcza się na podsufitce z tyłu auta. Można go wówczas obserwować poprzez lusterko wsteczne lub odwrócenie głowy. Pojawiania się czerwonych kresek sygnalizuje coraz mniejszą odległość od przeszkody.
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry