strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Produkty
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Płyny do chłodnic

Płyny do chłodnic STP o wydłużonej żywotności
31-07-2008, foto: Amtra

Firma Amtra, wyłączny dystrybutor marki STP w Polsce, uzupełnia swoją ofertę o płyny do chłodnic o przedłużonej żywotności - zarówno w postaci koncentratu i produktu gotowego do użycia.


Oba płyny (powstałe na bazie glikolu etylenowego) przeznaczone są do stosowania we wszystkich typach chłodnic samochodów osobowych i lekkich samochodów ciężarowych. W przypadku tzw. dolewek można je bezpiecznie mieszać z płynami innych producentów (produkty STP mają kolor żółty).

Dzięki własnościom chemicznym - m.in. zastosowaniu wysokiej jakości inhibitorów spowalniających proces korozji - wydłużono okres wymiany (po wcześniejszym oczyszczeniu i zalaniu układu nowym płynem) do przebiegu co 250 000 kilometrów lub co 5 lat.

Płyny zapewniają wysoką skuteczność działania w zakresie temperatur od minus 37 stopni Celsjusza do 129 stopni Celsjusza. W przypadku koncentratu należy rozcieńczyć go wodą miękką, destylowaną lub demineralizowaną w proporcji 1:1. Według przeprowadzonych przez producenta testów laboratoryjnych, przy proporcji 60:40 (płyn/woda) uzyskano temperaturę zamarzania minus 52 stopni Celsjusza, zaś przy proporcji 70:30, temperaturę minus 64 stopni Celsjusza, utrzymując jednocześnie niezmienną ochronę układu chłodzenia. Stężenie powyżej 70% koncentratu nie jest wskazane.

Produkty spełniają wymagania norm jakości: (amerykańskiej) ASTM D3306 i (japońskiej) JIS K2234.

Płyny oferowane są w opakowaniach o pojemności 1 litra lub 1 galonu (3,78 litra). Dla łatwego ich rozróżnienia butelki koncentratu są niebieskie, zaś gotowego do użycia produktu w kolorze żółtym.

Płyny do chłodnic spod znaku STP dostępne są w dobrych sklepach motoryzacyjnych, hipermarketach i na większości stacji paliw na terenie całego kraju. Sugerowana cena detaliczna brutto za jedno opakowanie wynosi: 1 litr gotowego do użycia płynu do chłodnic: 11,68 zł; 1 galon (3,78 litra) gotowego do użycia płynu do chłodnic: 35,04 zł; 1 litr koncentratu płynu do chłodnic: 19,20 zł; 1 galon (3,78 litra) koncentratu płynu do chłodnic: 58,56 zł.

www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry