strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Produkty
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Wycieraczki samochodowe firmy Bosch
02-09-2006, foto: Bosch

Wycieraczka samochodowa jest elementem pracującym często w bardzo trudnych warunkach i dlatego łatwo ulega uszkodzeniom. Brudne, źle oczyszczone szyby ograniczają widoczność podczas jazdy, przez co znacząco obniżają bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Bosch poleca trzy linie wycieraczek - Eco, Twin oraz Aerotwin, które dzięki uniwersalnemu adapterowi Quick Clip są bardzo łatwe i szybkie w montażu.Bosch Twin
Guma dobrej jakości wycieraczki musi mieć dwie przeciwstawne cechy: z jednej strony musi być elastyczna, aby szczelnie przylegać do szyby, z drugiej musi być twarda, aby dokładnie zbierać wodę i zanieczyszczenia. Nowatorstwo wycieraczek Bosch Twin polega na połączeniu dwóch całkowicie odmiennych rodzajów tworzywa.

Powierzchnia zbierająca wykonana jest z naturalnej, twardej gumy, a przegub zrobiony jest z miękkiego kauczuku syntetycznego. Takie połączenie sprawia, że Bosch Twin wycierają szyby bardzo dokładnie zarówno podczas jesiennych deszczy, zimowych mrozów i letnich upałów. Niezawodność i długą żywotność wycieraczek gwarantuje także stabilne, dwukrotnie lakierowane, metalowe ramię połączone przegubami.

W ramach programu Twin dostępne są również wycieraczki na tylną szybę.

Bosch Aerotwin

Opatentowana przez Boscha bezprzegubowa technologia Aerotwin to rewolucja w konstrukcji wycieraczek. Płaska konstrukcja i aerodynamiczny kształt znacząco poprawiają ich stabilność, odporność na podmuchy wiatru oraz skuteczność oczyszczania szyb.Wycieraczka zbudowana jest z dwóch rodzajów gumy z wbudowanym spojlerem, a pióro nie posiada wierzchniej części metalowej z przegubami. Dwie zatopione bezpośrednio w gumie czyszczącej szyny stabilizujące rozdzielają dokładnie siłę nacisku wycieraczki na jej całej długości. Pióro jest o połowę niższe w porównaniu ze standardowym, co pozwala na optymalne przyleganie wycieraczki do szyby. Ponadto wyłączona wycieraczka ukryta jest pod maską samochodu, co znacznie przedłuża jej żywotność.

Bosch Eco
Program Eco został stworzony z myślą o tych klientach, którzy szukają wycieraczek w korzystnej cenie, nie chcąc jednocześnie rezygnować z ich wysokiej jakości. Konstrukcja wycieraczek Eco opiera się na w pełni metalowym, lakierowanym, wzmocnionym nitami ramieniu, które gwarantuje jej właściwe funkcjonowanie. Ramię jest również bardzo odporne na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych.Duże otwory umieszczone w jego środkowej części zapewniają łatwiejszy przepływ powietrza, dzięki czemu wycieraczki nie odrywają się od szyb w trakcie jazdy z dużą prędkością.Wycieraczki Eco pakowane są pojedynczo. Aby skompletować pełen zestaw wystarczy wybrać odpowiednią długość wycieraczki od strony kierowcy i od strony pasażera.
Wszystkie wycieraczki Bosch oferowane są z uniwersalnym adapterem Quick Clip, który jest na stałe przymocowany do wycieraczki, dzięki czemu natychmiast można przystąpić do jej zamontowania. Wystarczy tylko umocować wycieraczkę na ramieniu. Produkty są dostępne w hurtowniach i sklepach motoryzacyjnych oraz w sieci warsztatów Bosch-Service.
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry