strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Produkty
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Akumulatory

Nowe akumulatory Boscha do pojazdów ciężarowych
05-10-2009, foto: Bosch

Firma Bosch wprowadza na rynek nowe akumulatory do pojazdów ciężarowych, autobusów i maszyn budowlanych. Zastąpią one oferowane do tej pory akumulatory DIN w białych obudowach oraz TECMAXX. Nowe akumulatory dostępne będą w trzech liniach: T3, T4 i T5.
Akumulatory T3 przeznaczone są do pojazdów wyposażonych w niewielką ilość odbiorników energii. Głównie są to pojazdy służb komunalnych, maszyny budowlane i traktory. Przy ich produkcji zastosowano technologię hybrydową wydłużającą ich pracę przy niewielkim zużyciu wody. W ofercie znajduje się 36 rozdzajów tego akumulatora o pojemnościach 45-220 Ah i mocy 300-1150 A.

Druga linia, T4 (5 rodzajów: 140-215 Ah, 800-1150A), to bezobsługowe akumulatory Heavy Duty wykonane w technologii Silver. W budowie ich kratki zastosowano dodatkowy stop srebra, który o 1,5 razy przyspiesza proces ładowania baterii. Wpływa to również na zwiększenie rezerwy energii oraz większe właściwości antykorozyjne, co umożliwia ich pracę w skrajnych warunkach pogodowych, jak upał - mróz. Producent wprowadził również kilka udoskonaleń poprawiających bezpieczeństwo ich obsługi: pokrywę labiryntową zapobiegającą wyciekowi elektrolitu, filtr teflonowy chroniący przed iskrami zwrotnymi, centralny przewód wylotowy odprowadzający na zewnątrz nadmiar gazu oraz korki Security+ chroniący przeciwdziałający wyciekowi elektrolitu przy przechyłach i dużych drganiach.

Ostatni z nowych akumulatorów, T5 Heavy Duty Extra (3 rodzaje: 145-225 Ah, 800-1150 A), także wykonany jest w technologii Silver. Akumulatory te przeznaczone są do pojazdów wyposażonych w dużą ilość odbiorników energii często pracujących przy wyłączonym silniku (samochody ciężarowe z kabiną do spania, pojazdy z rampą wyładowczą, straż pożarna, samochody specjalne etc.). Dodatkowo w bateriach z linii T5 zastosowano separatory z warstwą włókna szklanego, które chroni je podczas bardzo silnych wstrząsów oraz zapewnia dużą odporność na pracę cykliczną.
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry