strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Produkty
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Nawigacje samochodowe

AutoMapa 6.6
23-08-2010, źródło i foto: AutoMapa

Wizualizacja danych o aktualnych utrudnieniach i blokadach na drogach, Asystent Pasa Ruchu dla Polski i Europy oraz nowe funkcjonalności systemu AutoMapa Traffic. AutoMapa 6.6 pokazuje, gdzie są korki i podpowiada, jak je pokonać.AutoMapa, jako pierwsza nawigacja na świecie, udostępnia wizualizację natężenia ruchu na polskich drogach. Dzięki niej, kierowcy mogą w końcu zobaczyć, jak wygląda aktualna średnia przepustowość ulic i gdzie można spodziewać się utrudnień w ruchu.

Podczas nawigacji, użytkownicy AutoMapy są wspierani przez technologię LiveDrive!, dzięki której, prócz informacji o sytuacji drogowej przekazywanej w czasie rzeczywistym, pobierane są z serwera AutoMapa Traffic dane o aktualnych utrudnieniach i blokadach na drodze. Dane wpływają na wyznaczanie tras i pozwalają ograniczyć do minimum problemy wynikające z nowej organizacji ruchu w okolicy zablokowanych odcinków.

Janusz M.Kamiński, szef PR i marketingu AutoMapy:
"Kierowcy często nie potrafią pokonać swoich wieloletnich przyzwyczajeń. Trasa, którą jeździli przez wiele lat - zwłaszcza w mieście, jest dla nich zawsze najszybsza. Tymczasem ruch drogowy to żywy organizm, który zmienia się każdego dnia o każdej porze. Wsiadając do samochodu kierowca nie wie, jak wygląda aktualna sytuacja na drogach, czy gdzieś nie doszło do wypadku lub innego zdarzenia drogowego powodującego korki. AutoMapa posiada te informacje i w oparciu o nie wyznacza najlepszą aktualnie trasę do celu. Jeżeli jednak kierowca chce pojechać zgodnie ze swoją intuicją - dzięki wizualizacji przepustowości dróg będzie mógł zobaczyć, czy na innych drogach są korki i spowolnienia, czy też ruch odbywa się płynnie".

W najnowszej AutoMapie 6.6 wprowadzono również nowe rozwiązania w funkcjonowaniu systemu AutoMapa Traffic. Kierowcy, poprzez komunikaty głosowe, są informowani o korekcie w planowanym czasie dojazdu do celu spowodowanej zmianami w aktualnym ruchu drogowym. Gdy zdarzy się wypadek, lub na planowanej trasie przejazdu pojawi się korek, AutoMapa sprawdzi możliwości przejazdu trasami alternatywnymi i wybierze najlepsze rozwiązanie podając przy tym nowe informacje o planowanej godzinie dotarcia do celu.

Zgodnie z oczekiwaniami ponad pół milionowej rzeszy użytkowników, AutoMapa 6.6 została również rozbudowana o Asystenta Pasa Ruchu dla Polski i innych krajów Europy. Ułatwia on pokonywanie skomplikowanych skrzyżowań prowadząc jak po sznurku właściwym pasem ruchu. Dojeżdżając do skrzyżowania, AutoMapa informuje czytelnymi ikonami, którymi pasami możemy jechać, aby nie zboczyć z trasy.

AutoMapa 6.6 działa w oparciu o najnowsze mapy Polski i Europy oznaczone symbolem 1008 opracowane w sierpniu 2010 roku. Legalni użytkownicy posiadający ważną subskrypcję mogą ją pobrać bezpłatnie ze strony www.AutoMapa.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry