strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Produkty
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Oświetlenie

Niezbędnik kierowcy
31-07-2010, źródło i foto: Osram

W odpowiedzi na wymogi prawne oraz zapotrzebowanie wśród kierowców firma Osram oferuje wygodne i praktyczne zestawy żarówek zapasowych do samochodów oraz motocykli.Okres wakacyjnych podróży rozpoczął się na dobre. Podstawą pełnego relaksu jest poczucie bezpieczeństwa, dlatego warto zadbać o odpowiednie przygotowanie auta, którym będziemy podróżować. By nie dać się zaskoczyć przepalonej żarówce należy zawsze mieć pod ręką zestaw zapasowy.

Zestaw żarówek zapasowych do samochodów Minibox to praktyczny "niezbędnik", który zawiera jedną żarówkę do reflektora głównego oraz pięć najważniejszych żarówek sygnalizacyjnych. Wygodne, zamykane opakowanie uniemożliwia zniszczenie, czy zagubienie małych części.

Firma Osram zadbała także o motocyklistów przygotowując dla nich zestawy zapasowe, które zostały umieszczone w kompaktowych pudełkach w kształcie kasku motocyklisty. To oryginalne opakowanie nawiązujące kształtem do kasków marki Schuberth (jednego z czołowych producentów). Żarówki Night Racer i X-Racer, które znajdziemy w zestawie są dostosowane do potrzeb motocyklistów i stanowią idealne wyposażenie pojazdu.

Posiadanie zestawu zapasowego w niektórych krajach (Hiszpania, Słowacja, Rosja) jest obowiązkowe, natomiast w części krajów europejskich jego posiadanie jest zalecane, a ich brak bywa karany mandatem. Jest to jednak niewielkie zagrożenie w porównaniu z niebezpieczeństwem jakie można stworzyć poruszając się bez świateł. Awaria choćby jednej żarówki może mieć poważny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Kierowca, który nie widzi wystarczająco dobrze w skutek braku odpowiedniego oświetlenia stanowi zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg.

Opakowania żarówek do motocykli, a także zestaw zapasowy żarówek do aut Minibox zostały docenione w konkursie "red dot design award 2009". Firma Osram otrzymała za nie nagrodę w kategorii "Wzornictwo z przekazem".

Międzynarodowy konkurs wzornictwa przemysłowego "red dot design award" jest jednym z największych tego rodzaju przedsięwzięć na świecie. Wyróżnia produkty, które łączą funkcjonalność i ciekawą formę.

Minibox w zależności od rodzaju żarówki (H1, H4, H7) kosztuje od 45 złotych, natomiast Night Racer i X-RACER w dwupaku - także w zależności od rodzaju żarówki H4 lub H7 - kosztuje od 84 złotych.
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry