strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Produkty
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Nawigacje samochodowe

Nawigon z opcją przewodnika turystycznego
09-08-2010, foto: Navigon

Firma Navigon wprowadza na rynek nowy model nawigacji "2510 Explorer". Znajduje się w niej wiele nowych funkcji, w tym przewodnik turystyczny zarówno dla zmotoryzowanych, jak i pieszych.Przy opracowywaniu nowej nawigacji firma Navigon podjęła współpracę z niemieckim magazynem podróżniczym "Merian" oraz francuskim wydawcą przewodników "ViaMichelin". Dzięki temu obok standardowej nawigacji zaoferowano szereg interesujących i praktycznych informacji dotyczących miejsc i okolic przez które wiedzie nasza trasa. Oprócz opisów i historii miejsc wartych zobaczenia dołączone są ich zdjęcia, a w niektórych przypadkach możemy uruchomić przewodnika "z głosem".

Podstawowe oprogramowanie Navigon 2510 zawiera szczegółowe informacje ponad 6 tysięcy miejsc w 18 krajach Europy. Ich ilość można powiększyć poprzez dokupienie w sklepie internetowym Navigona rozszerzenia za cenę 19,95 euro. Podobnie jest z informacjami opracowanymi przez ViaMichelin. W tym przypadku w cenie urządzenia otrzymamy 14 tras z 14 krajów, a za dopłatą 14,95 euro wzbogacimy się o kolejne miejsca.

Nowa nawigacja pozwala również wybrać tryb pieszy, w którym pomocnym może okazać się wbudowany kompas elektroniczny (E-Compass). Przy tej funkcji zaawansowy tryb oszczędzania energii pozwala na pracę urządzenia do 4 godzin.

Co ciekawe, dzięki funkcji "Last Mile" urządzenie zapamiętuje miejsce, w którym zaparkowaliśmy samochód i w razie utraty orientacji w terenie wyznaczy najkrótszą do niego drogę.

Oprogramowanie 2510 Explorer bazuje na modelu 2410, stąd też wyposażone jest w znane już funkcje, jak m.in. "Speed Assistant" informuje nas po przekroczeniu dozwolonej prędkości na danym terenie, "Clever Parking" pomoże nam w dojechaniu do najbliższego parkingu, czy "Lane Assistant Pro", która z wyprzedzeniem wskaże nam, który pas ruchu powinniśmy zająć przed wykonaniem kolejnego manewru.

Navigon 2510 wyposażono w kolorowy wyświetlacz o przekątnej 3,5 cala. Sugerowana cena detaliczna - z tradycyjnymi mapami 41 europejskich krajów - wynosi 599 złotych.
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry