strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Salon samochodowy
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Aktualności

Historyczny wzrost sprzedaży Mercedes-Benz Polska
22-12-2008, foto: MercedesNa kilka dni przed końcem roku Mercedes-Benz Polska podał tegoroczne, choć jeszcze nie ostateczne, wyniki sprzedaży swoich samochodów osobowych. I to nie bez powodu, bo po raz pierwszy w historii działalności firmy polscy kierowcy kupili ponad 4 tysiące aut tej marki. Rosnącą popularnością cieszą się modele B, C i M-Klasy.

Największą, bo 50% w odniesieniu do 2007 roku, dynamikę sprzedaży osiągnęłą B-Klasa. Na drugim miejscu plasuje się C-Klasa, ze wzrostem sprzedaży o 27%. Niewiele mniejszym, 26%, pochwalić się może M-Klasa.

Dużą popularnością cieszą się również ich ekologiczne odmiany oznaczone jako "BlueEFFICIENCY". Dzięki wprowadzonym zmianom, jak obniżenie masy własnej samochodu i zamontowanie opon o niskim oporze toczenia, uzyskano redukcję zużycia paliwa i emisji CO2 do środowiska. Dla porównania B-Klasa z silnikiem 1.5 ma średnie spalanie na poziomie 6,7 l/100 km (160 CO2), a ten sam silnik w wersji ekologicznej zużywa 6,3 l/100 km (150 CO2). Pozostałe parametry jak moc, przyspieszenie i prędkość maksymalna w obu przypadkach pozostają identyczne. Modele "BlueEFFICIENCY", dostępne w polskich salonach od września tego roku, oferowane są dla A, B i C-Klasy.

Ceny B-Klasy zaczynają się od 82 200 złotych, za co otrzymamy auto z silnikiem benzynowym 1.5 o mocy 95 KM. Najtańsza C-Klasa kosztuje 106 600 złotych i jest napędzana silnikiem benzynowym 1.8 156 koni mechanicznych. Reprezentująca segment SUV, M-Klasa, kosztuje od 197 tys. złotych. Za tą cenę otrzymamy auto z trzylitrowym silnikiem Diesla o mocy 190 KM. Mercedes podkreśla fakt, że cena aut "BlueEFFICIENCY" jest taka sama jak, w przypadku modeli "standardowych".

Paweł Miszkowski, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu:
"Mimo nieprzewidywalnych warunków biznesowych odnotowujemy w tym roku spektakularny wzrost sprzedaży modeli Mercedes-Benz. Dysponujemy najlepszą siecią dealerską w kraju, a do tego na trudniejsze czasy przygotowaliśmy kompletną ofertę, także finansową oraz program flotowy BusinessCars. W 2008 roku trzykrotnie obniżaliśmy ceny w złotówkach, gdy spadał kurs Euro i jeszcze ani razu nie podwyższyliśmy, gdy złotówka traciła na wartości. Dzięki temu oraz świetnym produktom możemy zachowywać pozycje lidera segmentu Premium w sprzedaży samochodów do klientów"
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry