Untitled Document
magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
logo

NOWE NA STRONIE:
WYDANIE NA WEEKEND | Dieselgate, Fiat Hybrid, Auta z Polski, Dakar, Drogi
POLSKIE DROGI | Większa, chociaż wciąż za mała, sieć fotoradarów...
POLSKIE DROGI | Poważne utrudnienia na A1

TESTY

www.jedz-bezpiecznie.pl

www.jedz-bezpiecznie.pl

TESTY

POLECAMY

Dekada BRD 2011-2020

SERWISY

Wydanie na weekend

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Polskie drogi

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Ubezpieczenia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

Praca w motoryzacji

 
SALON SAMOCHODOWY
Premiery | Fiat 500X

Crossovery wciąż w modzie
15-12-2014 | tekst: Maciej Kalisz | foto: archiwum

Kolejny Fiat z rodziny "pięćsetki" zadebiutował na październikowym salonie samochodowym w Paryżu. Jednak w naszym zestawieniu 10 najważniejszych nowości zabrakło dla niego miejsca.Bo czym jest model oznaczony literą X? To nic innego jak następna wersja oparta na modelu 500L. Z kilkoma zmianami, które przemieniły go w crossovera - w gamie "pięćsetki" jest też "uterenowiony" Trekking. Ale to temu najnowszemu bliżej jest do jazdy poza nawierzchnią utwardzoną, bo jego bratem "bliźniakiem" jest... Jeep Renegade.

Okazją do nadrobienia prezentacji tego crossovera były targi mody HUSH Warszaw. Podczas dwóch dni na Stadionie Narodowym swoje kolekcje prezentowało ponad 120 młodych projektantów i nieznanych szerzej marek. Wszystkich gości witał właśnie Fiat 500X, dla którego było to miejsce polskiej prapremiery.

Już z daleka przyciągał uwagę poprzez czerwony kolor nadwozia. To trójwarstwowy lakier Rosso Amore Tristrato zarezerwowany wyłącznie dla topowej wersji wyposażenia Cross Plus. W komplecie montowany jest silnik wysokoprężny 2.0 MultiJet II o mocy 140 KM i dwusprzęgłowa skrzynia automatyczna o 9 przełożeniach.Charakter Fiata 500X podkreślają czarne plastiki, które zabezpieczają na całej długości dolne krawędzie karoserii. W parze ze stylistyką idą właściwości jezdne - auto oferowane będzie z napędem na przód lub obie osie. Do tego zwiększono prześwit, który wynosi odpowiednio 162 lub 179 mm. I to co w terenie najważniejsze - kąt natarcia wynosi 21,3, zejścia 30,3, a rampowy 22,3 stopni.

Do kompletu dołożono Drive Mood Selector, który zmienia charakterystykę pracy silnika i skrzyni biegów oraz układów kierowniczego i hamulcowego. Do dyspozycji mamy tryb auto, sport oraz all weather.

Poza wspomnianym silnikiem wysokoprężnym bazową gamę jednostek stworzy benzynowa 1.4 Turbo MultiAir 140 KM i także MultiJet o pojemności 1.6 (120 KM). W nich montowana będzie 6-biegowa skrzynia manualna. Oferta ta będzie sukcesywnie rozszerzana.Fiat 500X oferowany będzie w 5 poziomach wyposażenia - z podziałem na bardziej miejskie Pop, Popstar, Lounge oraz "terenowe" Cross i Cross Plus. Na wyposażeniu znajdzie się m.in. asystent pasa ruchu i martwego pola lusterka oraz system ostrzegający o nadjeżdżającym pojeździe w trakcie wykonywania przez nas manewru cofania.

Prezentowane na targach auto wyposażono w bezkluczykowy dostęp oraz uruchamianie silnika oraz 6,5-calowy ekran dotykowy, na którym można odczytywać SMS-y przychodzące na nasz(sparowany poprzez bluetooth) telefon. Bagażnik nowego crossovera pomieści 350 litrów.W ostatnich testach zderzeniowych EuroNCAP Jeep Renegade zdobył maksymalną ocenę 5 gwiazdek (czytaj także: TESTY EURONCAP | Słabsze wyniki Kii Soul). Jednak tym, co zwróciło naszą uwagę w kategorii ochrony najmłodszych pasażerów jest zbudowanie jego kanapy do uniwersalnego standardu fotelików i-Size. To samo rozwiązanie znaleźliśmy w prezentowanym modelu.

Fiat 500X zadebiutuje w salonach sprzedaży w I kwartale przyszłego roku.
 
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2020 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry