strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Salon samochodowy
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Aktualności

5 gwiazdek EuroNCAP dla Hyundaia i20
27-05-2009, foto: Hyundai

Drugi model Hyudaia, po i30, otrzymał 5 gwiazdek w testach zderzeniowych organizacji EuroNCAP. Eksperci przyznali mu wysokie noty we wszystkich ocenianych kategoriach.
Hyundai i20 to auto miejskie (segment B), które pojawiło się w polskich salonach w marcu tego roku. W ostatnich testach EuroNCAP oceniano 5-drzwiową wersję tego modelu.

W gamie i20 wybierać można spośród czterech wersji wyposażenia wnętrza: Classic, Classic Plus, Comfort i Style. Od strony bezpieczeństwa wszystkie wersje posiadają m.in. 6 poduszek powietrznych, aktywne zagłówki dla przednich foteli, sygnalizację niezapiętych pasów dla wszystkich miejsc (za co przyznano w testach 3 pkt.), pasy bezpieczeństwa z napinaczami oraz system ABS z rozdziałem siły hamowania EBD. W testach EuroNCAP model ten otrzymał także 3 punkty za opcjonalny system ESP, za który w Polsce dopłacić trzeba 2 tys. złotych.Bezpieczeństwo dorosłych w zderzeniu przednim, bocznym, uderzeniu w słup i ochronie kręgów szyjnych osób siedzących na przednim fotelu oceniono na 32 pkt. (88%). W tym przypadku maksymalna ilość punktów (8) przypadła za ochronę głowy i klatki piersiowej w trakcie uderzenia w bok auta.

W kategorii bezpieczeństwa dzieci przyznano 41 punktów (83%). Auto posiada system mocowania Isofix na skrajnych miejscach tylnej kanapy oraz dezaktywację przedniej poduszki powietrznej pasażera (wówczas można umieścić na przednim miejscu pasażera fotelik dziecka tyłem do kierunku jazdy). Użyte w testach foteliki, zgodnie z procedurą EuroNCAP, umieszczone były na tylnej kanapie. Dla dziecka 18 miesięcznego i 3 letniego producent samochodu rekomenduje fotelik Fair G 0/1 Isofix.

Wysoko, a także najwyżej z prezentowanych tym razem wyników pozostałych modeli samochodów, oceniono ochronę potrąconego pieszego. Za ochronę głowy przyznano 12 pkt., za miednicę 5,2 pkt., a za nogi 5,8 pkt. co dało łączną ocenę 23 punktów (64%). Najlepszą ochronę zapewnia konstrukcja zderzaka, skrajne powierzchnie pasa przedniego oraz środkowa część maski silnika.

Allan Rushforth, Vice Prezes Hyundai Motor Europe:
"To ważny i napawający dumą moment dla Hyundaia. Pięć gwiazdek przyznanych Hyundaiowi i20 jest uznaniem dla naszego wysiłku i zaangażowania w dążeniu do zapewnienia klientom maksymalnego bezpieczeństwa".

czytaj także:
· Najnowsze wyniki testów 27-05-2009
· Genewskie premiery Hyundaia 17-02-2009
· Hyundai i20 07-01-2009
· Wyniki testów zderzeniowych EuroNCAP 26-09-2007
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry