strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Salon samochodowy
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Aktualności

Bezpieczeństwo w C-Klasie docenione także w USA

19-12-2008, foto: MercedesAmerykański Instytut Bezpieczeństwa Drogowego IIHS przyznał Mercedesowi C-Klasa tytuł "Top Safety Pick" na rok 2009. Jest on przyznawany na podstawie testów zderzeniowych, przeprowadzanych przez organizację NHTSA, amerykański odpowiednik EuroNCAP.

C-Klasa otrzymała wysokie oceny w testach zderzenia czołowego i bocznego, a także ochrony pasażerów przed skutkami uderzenia w tył auta.

Producent auta podkreśla, że koncepcja bezpieczeństwa C-Klasy, opracowana została na podstawie analizy autentycznych wypadków drogowych. Na wyposażeniu standardowym auta znajduje się m.in. 7 poduszek powietrznych, napinacze pasów bezpieczeństwa z ogranicznikami siły napięcia oraz aktywne zagłówki Neck Pro.

Konstrukcja nadwozia została zaprojektowana w taki sposób, aby w przypadku zderzenia czołowego, nastąpiło rozłożenie sił uderzeniowych na dużym obszarze w oparciu o cztery niezależnie funkcjonujące poziomy absorpcji sił. Dzięki temu przedział pasażerski samochodu pozostaje w dużym stopniu nienaruszony. Około 70% wszystkich elementów karoserii wykonano z wysokowytrzymałych stopów stali najnowszej technologii, które z jednej strony ograniczają do minimum masę konstrukcji, z drugiej zaś podnoszą do maksimum poziom bezpieczeństwa podróżujących.

Auto zostało wyposażone także w aktywny, przeciwdziałający skutkom zderzeń, system ochrony użytkowników Pre-Safe, oferowany w opcji. Rozwiązanie to wykorzystuje czas od wykrycia potencjalnego zagrożenia wypadkiem do możliwego zderzenia na uruchomienie środków zapobiegawczych, ograniczając tym samym obciążenia, na jakie narażeni są użytkownicy w momencie zderzenia nawet o 40%.

Mercedes C-Klasa uzyskał także maksymalną ocenę 5-gwiazdek w testach zderzeniowych EuroNCAP.czytaj także:
· 24 miliony kilometrów jazd testowych 29-01-2007
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry