strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Salon samochodowy
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Aktualności

Druga młodość cee_dów
04-08-2009, foto: Kia

W tym miesiącu na polski rynek trafi „odmłodzona” Kia cee’d. Największe zmiany przeszły modele z nadwoziem hatchback i kombi (SW), natomiast 3-drzwiowy pro_cee’d zyskał jedynie na kosmetyce wnętrza.
Nadwozie cee_dów otrzymało nowy wlot powietrza, nawiązujący charakterem do aktualnej linii samochodów Kii, znanej już z modelu No3. Ponadto zmieniono kształt przednich reflektorów, halogenów i tylnych lamp, obu zderzaków i pokrywy silnika oraz wbudowano kierunkowskazy w lusterka zewnętrzne i wprowadzono nowe felgi.

We wnętrzu zmieniono przede wszystkim kokpit, w którym doszukać się można także podobieństwa do No3. Uwagę przyciąga nowa, 4-ramienna kierownica, krótki drążek zmiany biegów (z przyciskiem do wstecznego) oraz podświetlone na czerwono zegary.

cee_d otrzymał również bogatsze, choć w większości modeli opcjonalne wyposażenie, w tym rozbudowany ESP o system wspomagający pokonywanie podjazdów HAC i system podpowiedzi ruchu kierownicy VSM (oba niedostępne z silnikiem 2.0 CRDI), ogranicznik prędkości, tempomat, system monitorujący ciśnienie w oponach (TMPS), bluetooth oraz dwustrefową klimatyzację automatyczną. W autach z silnikiem wysokoprężnym 1.6 CRDI pojawiła się 6-biegowa skrzynia mechaniczna.

Oferta cee’dów rozpoczyna się od modelu z silnikiem 1.4 (90 KM) w wersji wyposażenia Comfort. Za taką 3-drzwiową wersję zapłacić trzeba 44 900 złotych, 5-drzwiową 45 900 złotych, zaś za kombi 48 900 złotych.

www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry