strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Salon samochodowy
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Aktualności

Ford wprowadza nowy program gwarancyjny
03-12-2009, foto: Ford

"Gwarancja 12" to nowy program Forda rozszerzający gwarancję do 120 miesięcy lub 200 tys. kilometrów przebiegu. W tej chwili jej warunki obejmują wyłącznie polskich kierowców.Z nowego programu Forda skorzystać mogą właściciele modeli tej marki - kupionych w polskich salonach lub sprowadzonych z innych krajów Europy - w których skończyła się ochrona gwarancją fabryczną. Oferta kierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i firm - w tym posiadających pojazdy dostawcze. Warunki programu wykluczają przy tym samochody sprowadzone spoza Europy, zarejestrowane poza Polską oraz taksówki. Co ważne - rozszerzona gwarancja przypisana jest do samochodu, tak więc przy jego sprzedaży przechodzi na nowego właściciela.

Podstawowym warunkiem przystąpienia do programu gwarancyjnego jest pozytywne przejście przeglądu serwisowego w Autoryzowanej Stacji Obsługi Forda (uczestniczy w nim każdy taki punkt w Polsce). Nie przeszkadza w tym - co jest dużym plusem - brak udokumentowanej historii napraw i przeglądów. Ford dopuszcza również - po pozytywnej weryfikacji - zastosowane wcześniej zamienniki oryginalnych części i podzespołów.

Rozszerzenie gwarancji obejmuje jednostki napędowe i wybrane elementy jego sterowania i osprzętu (np. modulator ABS, czy sprężarkę klimatyzacji), skrzynie biegów oraz układy przeniesienia napędu. Oczywiście kolejne naprawy i określone dla danego modelu przeglądy okresowe muszą być przeprowadzane w ASO Forda.

Gwarancję rozszerzyć można maksymalnie do 10 lat (120 miesięcy) lub do osiągnięcia przebiegu 200 tys. kilometrów. Punktem wyjścia jest tutaj data pierwszej rejestracji samochodu. Ostatnim momentem na jej wykupienie jest przedostatni, wskazany przez Forda przegląd przed osiągnięciem 200 tys. przebiegu, który w zależności od modelu może to być 150, 170, 180, czy 185 tys. kilometrów.

Roczna opłata za ochronę programu "Gwarancja 12" wynosi 89 złotych brutto. Jednak w przypadku dużych przebiegów w ciągu 12 miesięcy i związanych z tym częstszych przeglądów okresowych opłata musi być uiszczana każdorazowo.

Bonusem do rozszerzonej gwarancji jest bezpłatna usługa "Assistance 12", która obejmuje całodobową pomoc zarówno w sytuacji unieruchomienia pojazdu przez brak paliwa, czy zatrzaśnięcie kluczyków, jak i kolizji drogowej.
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry