strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Salon samochodowy
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Aktualności

Kia rozszerza gwarancję na wszystkie modele
05-01-2010, foto: Kia

Wraz z nowym rokiem Kia rozszerza do 7 lat gwarancję podstawową na wszystkie swoje modele samochodów sprzedawanych w Europie. Wyjątkiem jest dostawczy K2900.Gwarancja obejmuje wszystkie fabrycznie nowe modele Kii, które zostaną zarejestrowane po 1 stycznia 2010. Podstawowy zakres odpowiedzialności producenta wynosi 7 lat lub do osiągnięcia przebiegu 150 tys. kilometrów - w zależności co nastąpi pierwsze. Jednak przez pierwsze 3 lata nie obowiązuje limit przebiegu. Wyjątkiem są auta wykorzystywane jako taksówki, płatny przewóz osób lub w kursach nauki jazdy. Dla nich przebieg liczy się już od pierwszego dnia rejestracji auta i wynosi maksymalnie 150 tys. kilometrów.

Obok gwarancji podstawowej Kia wprowadza odrębne limity na perforację nadwozia, powłokę lakierniczą, części, czy wyposażenie audio. W przypadku Picanto, Rio, Magentis, Carnival i Carens na perforację nadwozia obowiązuje 7 lat lub 150 tys. km, dla cee'da, Vengi, Sorento i Soul 12 lat bez limitu kilometrów, a dla egzemplarzy cee'da sprzed faceliftingu i Sportage 10 lat także bez limitu kilometrów. Dla wszystkich modeli gwarancja na`powłokę lakierniczą wynosi 5 lat lub 150 tys. przebiegu, na części 2 lata bez limitu kilometrów, a na wyposażenie audio 3 lata lub 100 tys. km.

Oczywiście 7-letnia gwarancja podstawowa nie obejmuje elementów zużywających się w trakcie normalnej eksploatcji, jak opony, czy klocki hamulcowe. Okres gwarancyjny przypisany zostanie do danego pojazdu i będzie przechodził na kolejnych jego właścicieli.

Paul Philpott, dyrektor naczelny Kia Motors Europe:
"Nasza deklaracja, by stać się światowym producentem motoryzacyjnym Nr 1 pod względem satysfakcji klienta jest wciąż aktualna i 7-letnia gwarancja na wszystkie modele Kia to kolejny krok w tym kierunku. Spowoduje ona niewątpliwie większy ruch w salonach dealerskich i w konsekwencji - wzrost sprzedaży w roku 2010 i w latach następnych. Nowa 7-letnia gwarancja Kia jest po prostu najlepszą i najdłuższą spośród udzielanych na pojazdy w Europie. Właściciel samochodu marki Kia ma teraz "święty spokój" przez znacznie dłuższy czas oraz pewność, iż jego pojazd zyskuje na wartości jako używany w momencie sprzedaży".

www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry