strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Salon samochodowy
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Aktualności

Mercedes SLS AMG także w polskich salonach
27-11-2009, foto: archiwum

W polskich salonach Mercedesa można już składać zamówienia na sportowego SLS AMG. Auto kosztuje, z podatkiem VAT, 810 tysięcy złotych.
Nowy SLS po raz pierwszy w 40 letniej historii firmy został zaprojektowany samodzielnie od podstaw w Mercedes AMG GmbH. Jego konstrukcję typu "spaceframe" wykonano całkowicie z aluminium, dzięki czemu uzyskano masę własną 1620 kilogramów. Cechą charakterystyczną auta są otwierane do góry drzwi. Stąd też jego potoczna nazwa "Gullwing", czyli "skrzydło mewy".

Pod maską znajduje się centralnie umieszczona jednostka V8 o pojemności 6,2 litra i mocy 571 KM. Do przeniesienia napędu służy 7-biegowa, 2-sprzęgłowa skrzynia w układzie transaxle (przekładnia umieszczona na tylnej osi). Do tego zamontowano sportowe zawieszenie z podwójnymi, aluminiowymi wahaczami poprzecznymi. Osiągnięty rozkład obciążenia 47:53 oraz niski środek ciężkości pozwoliły na uzyskanie wysokich parametrów jazdy. SLS AMG przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 3,8 sekundy, zaś prędkość maksymalna - ograniczona elektronicznie - wynosi 317 km/h. Do tego, jak podaje producent, średnie zużycie paliwa wynosi 13,2 l/100 km.

Pomimo swojej ceny do SLS AMG oferowana jest długa lista opcji. Wśród nich m.in. ceramiczno-kompozytowy układ hamulcowy, sztywniejsze zawieszenie wyczynowe, karbonowa osłona komory silnika, pakiet pamięci z elektryczną regulacją położenia kierownicy i foteli oraz 4-zakresowym podparciem kręgosłupa.

Mercedes SLS AMG dostępny będzie od wiosny 2010 roku.


zobacz także:
· Mercedes 300 SL vs SLS AMG 12-04-2010
· Mercedes SLS AMG 20-09-2009
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry