strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Salon samochodowy
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

AktualnościParyż 2010

Następca Kii Magentis debiutuje w Europie
05-10-2010, foto: archiwum

Optima zadebiutowała już w kwietniu na New York International Auto Show. Teraz w Paryżu odbyła się jego europejska premiera.Kia Optima zastąpi na rynku model Magentis. Auto pojawi się w sprzedaży - także w Polsce - w II połowie przyszłego roku. Jego produkcja odbywać się będzie w koreańskiej fabryce Hwasung.

Na wyposażeniu znajdzie się m.in. klimatyzacja manualna, elektrycznie regulowane szyby przód/tył, kierunkowskazy w lusterkach bocznych z diodami LED oraz elektrycznie regulowane podparcie lędźwiowe w fotelu kierowcy. Wśród opcji dostępny będzie m.in. system wspomagający parkowanie SPAS.

Nowy sedan w porównaniu do poprzednika jest większy. Jego długość wynosi 4845 mm (2795 mm rozstaw osi), szerokość 1830 mm i wysokość 1455 mm, a pojemność bagażnika 505 litrów.

Optima oferowana będzie z silnikiem benzynowym 2.0 CVVT (170 KM) i diesla 1.7 VGT (136 KM), które współpracować będą z 6-biegową skrzynią manualną lub automatyczną.

Auto, podobnie jak inne modele Kii, objęty będzie 7-letnią gwarancją (lub przebiegiem 150 tys.), którą dziedziczyć mogą kolejni właściciele pojazdu.

www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry