strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Salon samochodowy
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Aktualności Paryż 2010

Wszechstronne Audi A7
04-10-2010, foto: archiwum

Najnowsza propozycja Audi przedstawiona w Paryżu to model A7 Sportback. Jest to - jak określa producent - połączenie coupe z limuzyną i kombi.




To pięciodrzwiowe coupe mierzy 4,97 metra długości, 1,91 m szerokości i 1,42 m wysokości. Bagażnik pomieścić może od 535 do 1390 litrów - po złożeniu oparć tylnych siedzeń.

Nowe Audi wyposażono m.in. w przednie reflektory bi-ksenonowe i tylne z diodami LED (w opcji zamówić można także diody z przodu). Ponadto znajdziemy systemy: Pre Sense, Adaptive Cruise Control z Stop&Go, Active Lane Assist, asystenta widoczności w nocy, rozpoznawania znaków drogowych oraz wspomaganie parkowania.

Gamę jednostek napędowych tworzą po dwa silniki benzynowe i wysokoprężne. Wszystkie zostały wyposażone w systemy zarządzania temperaturą, "Start/Stop" i odzyskiwania energii w trakcie hamowania.

Silniki benzynowe mają pojemność 2.8 FSI (280 KM) i 3.0 TFSI (290 KM), zaś trzylitrowy diesel TDI dysponuje mocą 170 lub 240 koni mechaniczych. Najsłabszy z nich montowany jest w modelu z napędem na przednią oś, pozostałe zaś w wersji quattro. Do tych przeznaczono dwusprzęgłowy automat S-tronic z 7-przełożeniami. Natomiast silnik 170-konny współpracuje z bezstopniową przekładnią Multitronic. Według specyfikacji producenta zużywa on średnio 5,3 l/100 km i emituje CO2 na poziomie 139 g/km.



W wersji quattro napęd przenoszony jest poprzez centralny mechanizm różnicowy z kołem koronowym i z rozdziałem momentu obrotowego na poszczególne koła. Jako opcja dostępna jest sportowa wersja mechanizmu z aktywnym rozdziałem siły na tylną oś.

A7 Sportback pojawi się niebawem w salonach sprzedaży, choć nie podano jeszcze jego polskich specyfikacji i cen. Z informacji uzyskanych w Paryżu wiadomo, że na jego zakup w Niemczech trzeba przygotować minimum 51 650 euro.


Warning: include(Czytaj_takze,Audi.php): failed to open stream: No such file or directory in /Salon_samochodowy,aktualnosci,Wszechstronne_Audi_A7,20101004.php on line 129

Warning: include(Czytaj_takze,Audi.php): failed to open stream: No such file or directory in /Salon_samochodowy,aktualnosci,Wszechstronne_Audi_A7,20101004.php on line 129

Warning: include(): Failed opening 'Czytaj_takze,Audi.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php54/lib/pear') in /Salon_samochodowy,aktualnosci,Wszechstronne_Audi_A7,20101004.php on line 129
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry