strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Salon samochodowy
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Zapowiedzi

Audi A7 Sportback już na jesieni
28-07-2010, foto: Audi

A7 to nowe sportowe coupe Audi, które pojawi się w salonach jeszcze w tym roku. Model ten jest jednocześnie zapowiedzią nowej linii stylistycznej kolejnych modeli.Nowe, pięciodrzwiowe coupe Audi mierzy 4969 mm długości (rozstaw osi 2914 mm), 1911 mm szerokości i 1420 mm wysokości. Jego linię charakteryzuje długi przód z krótkim zwisem, pochylony słupek C i łagodnie opadająca linia dachu. Efekt wizualny wzmacniają boczne przetłoczenia oraz duże - 18 lub 20 calowe - koła. Nadwozie w dużej części wykonane zostało z aluminium i stali o wysokiej wytrzymałości.

Na seryjnym wyposażeniu znalazły się m.in. bi-ksenonowe reflektory z funkcją świateł na każdą pogodę i tylne światła z diodami LED, które opcjonalnie oferowane są także z przodu.

Wewnątrz uwagę przyciąga pozioma linia "wrap-around" mająca stworzyć wrażenie przytulności. Tapicerka auta została wykonana z wysokiej jakości skóry, a przednie fotele można doposażyć w funkcję masażu oraz wentylacji. Maksymalna pojemność bagażnika wynosi 1390 litrów.Nowe coupe dziedziczy z flagowego modelu A8 wiele rozwiązań dla systemów pokładowych. Zalicza się do nich m.in. system MMI z 8-calowym panelem dotykowym, po którym można ruchem palca wpisywać dane do nawigacji bądź wybierać numer telefonu. System nawigacji wspomagany jest bezpośrednim połączeniem internetowym (UMTS) z Google Earth. Wśród opcji znajduje się m.in. wyświetlacz Head-up na przedniej szybie.

A7 wyposażono również w liczne systemy wspierające kierowcę jak: pre sense adaptive cruise control, active lane assist, asystent parkowania, system rozpoznawania znaków drogowych oraz asystenta widoczności w nocy.W gamie jednostek napędowych znajdą się cztery silniki V6 - dwa benzynowe i dwa wysokoprężne. Wśród nich jest nowy silnik 3.0 TDI (204 KM), który według danych producenta zużywa 5,3 litra oleju napędowego na 100 km przy emisji CO2 na poziomie 139 g/km. Wszystkie jednostki wyposażono w systemy: zarządzania temperaturą, "Start/Stop" oraz odzyskiwania energii z procesu hamowania.

Do współpracy z nimi przeznaczono dwa typy skrzyń biegów - bezstopniową przekładnię multitronic (napęd na przód) oraz sportową S-tronic o 7-przełożeniach (quattro).

Publiczna premiera Audi A7 będzie miała miejsce na październikowym Salonie Samochodowym w Paryżu.


Warning: include(Czytaj_takze,Audi.php): failed to open stream: No such file or directory in /Salon_samochodowy,zapowiedzi,Audi_A7_juz_na_jesieni,20100728.php on line 134

Warning: include(Czytaj_takze,Audi.php): failed to open stream: No such file or directory in /Salon_samochodowy,zapowiedzi,Audi_A7_juz_na_jesieni,20100728.php on line 134

Warning: include(): Failed opening 'Czytaj_takze,Audi.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php54/lib/pear') in /Salon_samochodowy,zapowiedzi,Audi_A7_juz_na_jesieni,20100728.php on line 134
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry