strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Salon samochodowy
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Zapowiedzi

KIA numer 3.
04-03-2009, foto: KIA

Koncepcyjny model "no3" dominuje na genewskim stanowisku KII. Jest to zapowiedź auta z segmentu minivanów, zaś nazwa pochodzi od uplasowania go na tym miejscu w nowej strategii koreańskiego producenta - na czele stawiane jest Picanto i Rio.Jak pisaliśmy wcześniej, bryła samochodu jest zapowiedzią nowej stylistyki samochodów KII. Jej główne założenia, mające być charakterystycznym wyróżnikiem marki, opierają się na trzech elementach: nowej osłonie chłodnicy, dużych reflektorach przednich oraz umieszczonemu centralnie na przednim pasie logo firmy. Autorem linii nadwozia jest stylista Gregory Guillaume, który pracuje dla KII w Design Centre Europe.

Nowy minivan KII ma 4045 mm długości (rozstaw osi 2615 mm), 1600 mm wysokości i 1760 mm szerokości. Auto charakteryzuje się krótki zwisami, co nadaje mu bardziej zwartego wyglądu oraz 19 calowymi felgami, które dla efektu wizualnego polakierowano na czerń przechodzącą w chrom. Osadzono na nich uniwersalne opony do jazdy szosowej typu "high-speed".

Jednak najbardziej wyróżniającym się elementem jest panoramiczny panel dachowy ciągnący się do krawędzi klapy bagażnika. Jego łączenie z przednią szybą przechodzi ukośnie od słupka B po stronie kierowcy do słupka A od strony pasażera. Pod nim znajduje się metalowa belka pełniąca jednocześnie rolę pałąka kapotażowego.Dwubarwne wnętrze, kontrastujące z trzecim kolorem tapicerki, również obrazuje kierunek prac nad wyglądem kolejnych modeli KII. Siedzenia na tylnej kanapie są dzielone, dodatkowo można je przesuwać przód/tył lub osobno składać.

czytaj także:
· KIA w Genewie 24-02-2009
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry