strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Salon samochodowy
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Zapowiedzi

KIA w Genewie
24-02-2009, foto: KIA

KIA, na swoim stoisku w Genewie, pokaże w tym roku 18 modeli samochodów. Wśród nich znajdą się m.in. miejski crossover Soul, kompaktowy SUV Sportage 2009 i zmodernizowany sedan Magentis. Obok nich uwagę widzów przyciągać będzie KIA No 3 Concept Car.Ten koncepcyjny model, o długości 4045 mm, plasuje się w segmencie minivanów. Koreański producent zwraca uwagę na przód auta, który jest zapowiedzią "nowego oblicza KIA". Obok kształtu osłony chłodnicy i przednich reflektorów wzrok przyciąga duża, przednia szyba zachodząca na dach auta. Prezentowany model pomalowany został lakierem Titanium Grey i kontrastującą bielą na dodatkach.

Na stoisku widoczne będą także ekologiczne trendy, których przedstawicielem jest cee'd ISG (Idle Stop & Go - czyli systemem wyłączającym silnik podczas krótkotrwałego postoju np. w korku miejskim). Oferta obejmie dwie jednostki benzynowe o pojemności 1.4 i 1.6 litra - według zapewnień producenta dzięki systemowi ISG zaoszczędzoną one do 15 procent paliwa.

Swoją prezentację będzie miała także hybrydowa odmiana cee'da. Próbna seria tych aut jest obecnie w trakcie testów flotowych w różnych krajach Europy. Są one napędzane silnikiem spalinowym Gamma o pojemności 1.6 litra i elektrycznym o mocy 15 kW połączonym z bezstopniową skrzynią CVT oraz systemem ISG. cee'd Hybrid osiąga prędkość maksymalną 185 km/h, przyspiesza do 100 km/h w czasie 11,8 sekundy przy średnim zużyciu paliwa na poziomie 4,8 l/100 km i emisji dwutlenku węgla 109 g/km. Jest to o 25 procent mniej w porównaniu z modelem napędzanym tym samym silnikiem benzynowym.

www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry