strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Salon samochodowy
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Zapowiedzi

Maybach wskrzesza legendę Zeppelina
03-03-2009, foto: Maybach

Maybach powraca do swojej najbardziej prestiżowej limuzyny. Zeppelin uchodził w latach 30. XX wieku za najbardziej wyrafinowany technicznie model samochodu, posiadał m.in. kompresor do wytwarzania powietrza w oponach. Teraz, w limitowanej wersji 100 egzemplarzy, rozpoczyna "drugie życie" od pokazu w Genewie.Zepellin powstał w dwóch wersjach na bazie modeli - 57S oraz jego pochodnej o wydłużonym rozstawie osi 62S. W obu przypadkach zastosowano sześciolitrowy silnik o mocy 640 koni mechanicznych.

Jego nadwozie polakierowane jest w dwóch kolorach, które producent określa jako jasny brąz Gór Skalistych oraz czerń Tajgi. Na życzenie firma pomaluje auto na dowolnie wybrany przez nas kolor. Uwagę przyciągają również 20 calowe felgi oraz duże, opływowe lusterka zewnętrzne z wbudowanymi kierunkowskazami w kształcie litery "V". Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala lepiej i szybciej dostrzec zamiary kierowcy przez innych użytkowników drogi.Wewnątrz dominują elementy pokryte skórą, z której wykonane są nawet dywaniki podłogowe. Na wyposażeniu standardowym znajdują się m.in. ... srebrne kieliszki do szampana z wygraferowaną nazwą modelu.Wśród dostępnych opcji producent wymienia... rozpylacz perfum. Został on specjalnie zaprojektowany właśnie do tego modelu, na tych samych prawach "wyłączności" stworzono też dwie nuty zapachowe. Oczywiście istnieje możliwość zamówienia wkładów (w ręcznie wykonanych ze szkła fiolkach) z naszymi ulubionymi perfumami.

Krótszy Zeppelin kosztuje 406 tys. euro netto, zaś model z wydłużonym rozstawem osi 473 200 euro netto. Za luksus posiadania rozpylacza perfum dopłacić trzeba "zaledwie" 4 tys. euro, też netto. Maybach ujawnia, że pierwsze modele Zeppelina trafią do klientów we wrześniu tego roku.
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry